دومین بسته بزرگ كرونایی اروپا در راهست

دومین بسته بزرگ كرونایی اروپا در راهست منابع خبری از احتمال بالای اجرای بسته محرک نیم تریلیون یورویی در سطح اتحادیه اروپا خبر می دهند.


به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری فرانسه، در شرایطی که احتمال اجرای یک بسته محرک جدید ۹۰۰ میلیارد دلاری در آمریکا برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا قوت گرفته است، منابع آگاه در بانک مرکزی اروپا از تصمیم این نهاد برای اجرای یک بسته ۵۰۰ میلیارد یورویی دیگر در سطح اتحادیه اروپا اطلاع داده اند. بانک مرکزی اروپا مقرر است تا قبل از آخر سالجاری میلادی یک برآورد جدید از شرایط اقتصادی منطقه یورو و اتحادیه اروپا هم منتشر کند.
پیش از این کریستین لاگارد- رئیس بانک مرکزی اروپا وعده داده بود که این نهاد اقدامات حمایتی بیشتری را از کسب و کارها و بنگاه های اقتصادی در مقابل نتایج کرونا انجام دهد. اروپا یکی از دو کانون اصلی درگیر با کرونا در جهان است و سطح تولید ناخالص داخلی بیشتر اعضای اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته است به میزان پیش از آغاز همه گیری باز گردد.
بانک مرکزی اروپا در بسته حمایتی نخست خود در مجموع ۱.۳۵ تریلیون یورو اعتبار به اشکال مختلف برای مقابله با کرونا تخصیص داده بود که این برنامه مقرر است تا ژوین سال اینده ادامه یابد و بیشتر روی خرید اوراق بدهی متمرکز است. این احتمال وجود دارد که در برنامه حمایتی جدید، تمرکز بیشتر روی ارائه وام های ارزانقیمت به کسب وکارهای کوچک و متوسط باشد.
هنوز معلوم نیست که اجرای این برنامه چه قدر طول بکشد بخصوص این که بر سر اجرای بسته قبلی حدود هشت ماه بین اعضای اتحادیه اروپا بحث شکل گرفت و به تازگی هم مجارستان و لهستان طرح بودجه بلندمدت اتحادیه اروپا را وتو کرده اند و پیشبینی می شود بانک مرکزی اروپا کار سختی برای جلب رضایت کشورهای شرقی داشته باشد.
انتظار می رود متوسط رشد اقتصادی کشورهای منطقه یورو در سه ماهه پایانی سال ۳.۱ درصد باشد اما دو ریسک اصلی زمان توزیع گسترده واکسن کرونا و توافق با انگلیس بر سر آینده روابط بعد از برگزیت، می توانند این رشد را تا حد زیادی کاهش دهند.
منبع:

1399/09/17
09:15:16
5.0 از 5
868
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش