نهاوندیان:

شاخصهای اقتصادی كشور مثبت خواهد شد

شاخصهای اقتصادی كشور مثبت خواهد شد آنی بازار: معاون اقتصادی رئیس جمهوری ضمن اشاره به روند رشد اقتصادی کشور، اظهار داشت: با ادامه روند کنونی شاخصهای اقتصادی کشور به رغم تلاشهای تحریم کنندگان و نزول اقتصادی جهانی تا منفی ۴ درصد به خاطر شیوع ویروس کرونا، مثبت خواهد بود.


محمد نهاوندیان عصرپنجشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و صداوسیما، اضافه کرد: از زمستان سال قبل شاخص اقتصاد در بخش های مولد اقتصادی در بخش های صنعت و کشاورزی مثبت شده است.
وی ابراز کرد: آن چیزی که کشور در ماه های گذشته از آن صدمه دید و جنبه بازدارندگی داشت بخش خدمات بود که بخش عمده آن بخاطر انتشار کرونا بود که این حوزه را با مضیقه همراه کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: از فصل تابستان سالجاری مجموعه شاخصهای اقتصادی کشور مثبت شده و ایران به رقم مثبت تولید ناخالص داخلی نسبت به تابستان سال ۹۸ دست یافته است.
به گفته وی، با بومی سازی و جایگزین کردن نیازهای کشور با ساخت داخل هم افزایی اقتصادی کشور افزایش یافته است و سیستم بانکی هم با طرح گام حلقه های پیوسته مالی و زنجیره تولید را همگام یک دیگر قرار می دهد.
نهاوندیان خاطرنشان کرد: از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی درخواست می نماییم از مزایای طرح گام برخوردار شوند.


وی عنوان کرد: در مسافرت امروز به قم از یکی از بیست و دو واحد راکد صنعتی که سال جاری احیا و به چرخه تولید بازگشته است مورد بازدید قرار گرفت.
نهاوندیان اظهار داشت: همینطور امروز از یک واحد تولید کننده قطعات خودرو بازدید میدانی شد که در سه سال قبل و تحریم بخش خودرویی کشور موفق شده بخشی از نیازهای این صنعت را داخلی سازی و تأمین کند.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری ابراز کرد: در این سفر از یک واحد تولید کننده چسب صنعتی بازدید شد که با تولیدات خود تا ۹۰ درصد نیاز کشور به واردات محصولات مشابه را از بین برده است.
به گفته وی، برغم اینکه تحریم کنندگان می خواستند فعالیتهای اقتصادی کشور را متوقف کنند اما با همت فعالان اقتصادی و حمایت های دولتی امکان و ظرفیت های تولیدی کشور افزایش یافته و بعضی از تولیدات دوران تحریم به عرصه صادرات هم راه پیدا کرده است.
نهاوندیان تصریح کرد: بسیار امیدوار هستیم که در ماه های پیش رو شرایط برای تولید و اقتصاد کشور بسیار مناسب تر از وضعیت کنونی شود و مردم در ایام آینده خبرهای بهتری از عرصه تولید و اقتصاد کشور بشنوند.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: تأمین سرمایه در گردش و سرمایه در ثابت از خواسته های فعالان اقتصادی می باشد که این بخش باید تقویت شود و منابع بانک صنعت و معدن هم برای پشتیبانی از طرح های توسعه ای افزایش یابد.
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری در مسافرت به قم ضمن شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان از واحدهای صنعتی ثنا، رازش صنعت و گلریز پلیمر واقع در شهرک شکوهیه بازدید به عمل آورد.
گفتنی است در این بازدیدها بهرام سرمست استاندار قم، چندتن از معاونان استاندار و محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم هم حضور داشتند.
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری روز پنجشنبه در مسافرت به قم ضمن شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان از چند واحد تولیدی فعال در قم بازدید کرد./
منبع:

1399/09/22
12:08:42
5.0 از 5
1076
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش