آخرین خبر از مرزهای تجاری و مسافری عراق

آخرین خبر از مرزهای تجاری و مسافری عراق پس از بسته شدن مرز مسافری اقلیم کردستان که جهت کنترل ویروس کرونای انگلیسی انجام شده بود به فاصله یک روز و از امروز(شنبه) باردیگر تردد مسافر از مرزهای پرویزخان و باشماق به حالت قبل برگشته ولی در مابقی مرزها این ممنوعیت پابرجا می باشد.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در جریان انتشار ویروس کرونای انگلیسی برخی کشورها اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده و در کنار لغو پروازهای مبدأ و مقصد انگلیس در مرزها زمینی هم محدودیت هایی ایجاد کردند.

در اواخر هفته گذشته بود که حق پناه - مدیرکل گمرک باشماق - اعلام نمود نظر به اطلاع واصله و در جهت تصمیم دولت مرکزی عراق در کنترل ویروس جدید کرونای انگلیسی، دستورالعمل جدیدی از جانب وزارت کشور اقلیم کردستان عراق راجع به تردد مسافر از مرزهای بین المللی صادر گردیده است که طبق آن از ساعت ۱۲ پنج شنبه (بامداد جمعه ۵ دی ماه) ورود مسافران ایرانی به اقلیم و خروج مسافرین عراقی از اقلیم به سمت ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

اما تازه ترین اعلام وی از این حکایت دارد که از امروز تردد مسافر از مرز باشماق با رعایت پروتکل های بهداشتی قبلی آزاد است و هموطنان می توانند با در دست داشتن جوابیه آزمایش تست ویروس کرونا، راهی سفر به اقلیم کردستان عراق شوند. همینطور شهروندان عراقی هم بعد از عرضه جوابیه تست کرونا به کنسولگری ج. ا. ایران، نسبت به دریافت ویزای سفر به کشورمان اقدام نمایند.

در همین رابطه سید روح اله لطیفی- سخنگوی گمرک ایران - جزئیات بیشتری را از وضعیت تردد مسافری و تجاری در مرزهای عراق اعلام نموده است.

امکان تردد از مرز باشماق و پرویزخان با تست کرونا

وی اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده، مسافران امکان ورود و خروج از مرزهای پرویزخان در استان کرمانشاه و باشماق در استان کردستان با استان سلیمانیه عراق را خواهند داشت و ممنوعیت اعلام شده از جانب اقلیم کردستان عراق در مورد این دو مرز، برداشته شده است، بر این اساس مسافران می توانند با همراه داشتن تست های سلامت در رابطه با کووید-۱۹ و سایر مدارک سفر تردد کنند.

به گفته لطیفی، به غیر از دو مرز باشماق و پرویزخان امکان تردد مسافر به عراق از سایر مرزهای کشور به علت محدودیت های کشور طرف مقابل، فراهم نیست و تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

سخنگوی گمرک ایران خاطرنشان کرد که طبق تصمیم هیئت وزیران عراق، ورود مسافر به عراق از چند کشور همچون ایران به علت مقابله با انتشار کرونا تا دو هفته ممنوع می باشد و اقلیم کردستان این کشور هم ممنوعیت سه هفته ای را اعلام نموده بود که با هماهنگی انجام شده، از امروز شنبه ( ششم دی ماه)، از سه مرز رسمی ایران با منطقه اقلیم کردستان عراق، دو مرز پرویزخان و باشماق در مجاورت استان سلیمانیه مانند قبل، می توانند به پذیرش مسافر بپردازند.

تمام مرزهای تجاری با عراق باز است

لطیفی همینطور در مورد وضعیت تردد تجاری با عراق اعلام نمود همه مرزهای تجاری کشورمان با عراق باز است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

گفتنی است؛ در جریان انتشار ویروس کرونای انگلیسی گمرک ایران هم به تازگی ابلاغ گردید که با عنایت به اهمیت کنترل ورود مسافران به کشور در شرایط خاص پیش آمده، به قید فوریت تمهیدات کنترلی موثری را در مرزها در دستور کار قرار دهد که در این رابطه بر رویت برگ سلامت مسافران ورودی از اروپا بخصوص مبدا انگلیس تاکید گردیده است.

منبع:

1399/10/06
22:45:15
5.0 از 5
1184
تگهای خبر: تجاری , گمرك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش