نوبخت:

بودجه در وضعیت كنونی كشور قابل دفاع است

بودجه در وضعیت كنونی كشور قابل دفاع است به گزارش آنی بازار، رئیس سازمان برنامه و بودجه بودجه تدوین شده از طرف دولت در وضعیت کنونی کشور را قابل دفاع دانست و اظهار داشت: هنر نیست که بگوییم کسری بودجه داریم بلکه هنر آن است که با همین کسری ها، کشور را اداره نماییم.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از خانه ملت، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه روز دوشنبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ با حضور در جمع خبرنگاران اظهارکرد: استدلال دولت این است که مقایسه دخل و خرج در وضعیت کنونی که تحت محاصره سخت اقتصادی هستیم، با شرایط عادی واقع بینانه نخواهد بود. البته دولت نظر کارشناسی خود که مبتنی بر واقعیت هاست را بیان خواهدنمود.
نوبخت در واکنش به ابهامات نمایندگان نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد: بودجه سانتریفیوژ نیست، بلکه مبتنی بر درآمدها و هزینه هاست. ما در محاصره اقتصادی هستیم و بحث نفت بر بخش های دیگر اقتصادی موثر خواهد بود.
وی اشاره کرد: اگر بخواهیم هزینه های فرهنگیان، بازنشستگان، کادر درمان و پرستاران را ذیل درآمد مالیاتی ببریم، آن وقت چه آشوبی در جامعه به پا می شود؟ این هنر نیست که بگوییم، چون دخلمان از نظر مالیات در حد ۲۲۵ هزار میلیارد تومان است همه این هزینه ها را ذیل آن تعریف نماییم.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: آیا اعضای کمیسیون آموزش از بودجه ای که برای آموزش و پرورش گذاشته ایم، راضی هستند؟ اعضای کمیسیون امنیت ملی معتقدند که دولت برای بودجه دفاعی کم گذاشته، بدین سبب اگر قرار باشد همه مواردی که دوستان مطرح می کنند در بودجه قید شود که وضعیت بدتر می شود.
نوبخت اشاره کرد: هنر نیست که بگوییم کسری بودجه داریم بلکه هنر آنست که با همین کسری ها، کشور را اداره نماییم، معتقدم بودجه تدوینی دولت در وضعیت کنونی قابل دفاع است.
وی اشاره کرد: اینکه کنار بنشینیم و با یکسری فاکتورهای اقتصاددانان کلاسیک، بودجه سال آینده را بسنجیم، نشان میدهد که واقع گرا نیستیم بنا بر این دولت امروز نظر واقع بینانه خودرا به مجلس خواهد گفت و امیدواریم کشور در وضعیت سخت محاصره اقتصادی فعلی به خوبی اداره شود.منبع:

1399/10/09
23:36:28
5.0 از 5
1137
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش