بنیانگذار علی بابا ۱۱ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد

بنیانگذار علی بابا ۱۱ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد به گزارش آنی بازار بنیان گذار علی بابا حالا کمتر از ۵۱ میلیارد دلار ثروت دارد.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، ممنوعیت های اعمال شده جدید دولت آمریکا بر ضد گروه مالی انت فایننشیال و به تعویق افتادن چندین باره عرضه اولیه سهام این گروه در بورس های هنگ کنگ و شانگهای سبب ریزش شدید ثروت جک ما- بنیان گذار این گروه شده است؛ تا جایی که ثروت جک ما حالا به ۵۰.۹ میلیارد دلار رسیده که ۱۱ میلیارد دلار کمتر از رقم ثبت شده برای ثروت وی در ابتدای سال است. او حالا بیست و پنجمین فرد ثروتمند در جهان و چهارمین فرد ثروتمند در چین است.
قرار بود طی عرضه اولیه سهام گروه انت فایننشیال در مجموع حدود ۳۴.۵ میلیارد دلار از سهام این شرکت در بورس ارائه شود. گروه مالی انت فایننشیال که مالک پلت فرم مالی علی پی هم هست یکی از شناخته شده ترین شرکتهای میلیارد دلاری در جهان به حساب می آید.
علاوه بر تحریم های آمریکا، سازمان نظارت بر بورس چین هم محدودیت هایی در فعالیتهای گروه انت فایننشیال به علت فعالیتهای انحضارگرایانه اعمال کرده است.
لازم به ذکر است که جک ما ابتدا کار خویش را بعنوان معلم زبان انگلیسی شروع کرد و در ماه تنها تنها ۱۲ دلار حقوق می گرفت. ۱۰ بار هم با درخواستش برای تحصیل در دانشگاه هاروارد مخالفت شد! با این وجود با ورود اینترنت به زندگی روزمره، او از این فرصت نهایت استفاده را برد و در سال ۱۹۹۹، شرکت علی بابا را با ۱۷ نفر از دوستانش پایه گذاری کرد. او برای مدت ها ثروتمند چین و تنها نماینده این کشور در جمع ۲۰ ثروتمند نخست جهان بود.
لازم به ذکر است از زمان انتشار کرونا بیشتر ثروتمندان چینی با افزایش محسوس ثروت خویش را به میزان محسوسی افزایش داده اند بگونه ای که ثروت ۲۱ فرد ثروتمند نخست چین از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال بیشتر از ۱۸۷ میلیارد دلار افزایش داشته است.
1399/10/11
18:36:11
5.0 / 5
833
تگهای خبر: بورس , دلار , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش