حدود ۱۳ درصد از برنامه فروش اموال مازاد دولتی مازندران محقق شد

حدود ۱۳ درصد از برنامه فروش اموال مازاد دولتی مازندران محقق شد آنی بازار: مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران اظهار داشت که 12.6 درصد از سهمیه مازندران برای فروش اموال مازاد دولتی برای سال جاری محقق شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، شناسایی و مولدسازی یا فروش اموال مازاد دولتی مبتنی بر جزء (۲) و (۳) بند (د) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور است که بخشنامه اجرائی آنرا هیات دولت اواخر خرداد ماه تصویب و به استانها ابلاغ نمود.
مجلس شورای اسلامی بر طبق این ماده واحده به دولت اجازه داده است تا اموال منقول و غیرمنتقول در اختیار دستگاه های اجرائی را که در امتداد وظایف ذاتی دستگاهها مورد استفاده قرار نمی گیرد، شناسایی و به دو طریق مولد سازی بوسیله قرار دادن پشتوانه انتشار اوراق صکوک اجاره و یا فروش تعیین تکلیف کند. دولت همین طور تکلیف هر استان را در جدولی با تفکیک مولدسازی یا فروش مشخص کرده است.
برمبنای برنامه ریزی ابلاغی شناسایی و فروش ۱۸ هزار و ۶۳۷ میلیارد ریال اموال مازاد برای استان مازندران تکلیف شده است. تکلیف مازندران برای شناسایی و مولدسازی اموال مازاد دولتی هم سه هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال تعیین شده است.
سید اسماعیل هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در مجموع در فاز اول اجرای این قانون ۱۵۴ پرونده از اموال فروش مازاد به ارزش چهار هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال در کارگروه استانی مستقر در استانداری مازندران تایید و برای تایید نهایی به وزارت اقتصاد و دارایی و کارگروه مرتبط ارسال شد.
وی اظهار داشت: وزارت اقتصاد نیز ۵۳ پرونده مولد سازی استان را به ارزش سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برای فروش نهایی به کارگروه استانی ابلاغ نمود و استان نیز موفق شد تا حالا حدود ۴۰۰ میلیارد ریال از این اموال را به فروش برساند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با این وصف اظهار داشت که این استان برمبنای ارزیابی ملی در اجرای قانون مولد سازی در میان ۳۱ استان کشور رتبه اول را کسب کرده است.
تکلیف مازندران به همراه ۹ استان همچون تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس برای فروش اموال مازاد و همین طور مولدسازی آن در یک سطح تعیین شده است.
به سبب اصلاحیه ای که دولت نسبت به بخشنامه اجرائی قانون مولد سازی مرداد ماه سال جاری به استان های کشور ابلاغ نمود، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است بعد از اطمینان از وصول ردیف درآمدی مربوط، تا ۵۰ درصد از منابع وصولی را بابت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام و بقیه منابع وصولی را برای افزایش تخصیص اعتبارات قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور همچون پرداخت پاداش اختتام خدمت بازنشستگان و مطالبات آنها مندرج در ضوابط اجرائی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور اختصاص دهد.
منبع:

1399/10/14
19:33:38
0.0 از 5
1003
تگهای خبر: ارز , ارزش , ارزیابی , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش