سخنگوی كمیسیون تلفیق بودجه:

مالیات بر مستغلات و اجاره در سال 1400 افزایش نمی یابد

مالیات بر مستغلات و اجاره در سال 1400 افزایش نمی یابد به گزارش آنی بازار سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه1400 اظهار داشت: مالیات بر مستغلات و یا مالیات بر اجاره در بودجه1400 همانند سالهای گذشته یعنی  1399 افزایش نیافته و درآمدهای دولت دراین زمینه ثابت خواهد بود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رحیم زارع امروز شنبه در نشست خبری درباب اولین نشست کمیسیون تلفیق بودجه۱۴۰۰ اظهار نمود: اولین جلسه کمیته تلفیق امروز با حضور اعضای کمیسیون، نمایندگان مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه، اتاق های سه گانه، ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق اولین مصوبه کمیسیون را مالیات بر مستغلات یا مالیات بر اجاره عنوان نمود و اظهار داشت: مالیات بر مستغلات و یا مالیات بر اجاره همانند سالهای گذشته یعنی ۱۳۹۹ افزایش نیافته و درآمدهای دولت دراین زمینه ثابت بود.
به گفته زارع در نشست امروز موضوعات مختلف مالیات بر اشخاص حقوقی غیردولتی، مالیات بر حقوق ها که به صورت پلکانی درخواست مجلس بود، مالیات برخوردهای لوکس، مالیات بر خانه های خالی در جلسه امروز بحث و بررسی گردید.
وی اضافه کرد: کاهش نرخ تعرفه های ورودی کالاهای اساسی و دیگر مواردی که در حوزه واردات وجود دارد از دیگر مباحث مهم در جلسه امروز بود و سایر موارد برای کارشناسی تخصصی بیشتر به کمیته های تخصصی ارجاع شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباب افزایش حقوق عدالت مالیاتی هم اظهار داشت: این افزایش پلکانی تا سقف ۴ میلیون تومان است تا از معافیت مالیاتی نیز برخوردار باشند و از ۴ میلیون حقوق به بالا دریافت مالیات به صورت پلکانی انجام می شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق درباب مالیات بر خودرو های لوکس نیز اظهار داشت: این نوع مالیات در اولین سال تصویب آن در سال ۹۹ به درستی اجرا نشد و تلاش کمیسیون ایجاد ضمانت اجرائی برای مالیات بر خوردوهای لوکس است. به عبارتی برای خودروهایی که درآمد آنها یک و نیم میلیارد تومان به بالا است، مالیات در نظرگرفته می شود.
زارع افزود: همین طور مالیات بر خانه های خالی که قانون آن در مجلس یازدهم تصویب گردید مجلس تلاش می کنند همسان با بخشنامه وزارت راه و شهرسازی برای بودجه ۱۴۰۰ قانون یکسانی مصوب شود.
وی درباره اینکه درآمد دولت از مالیات چه مقدار برای بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است، گفت: پیش بینی مجلس مبلغ ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در آمد دولت از مالیات است. البته موضوع مالیات در بودجه ۱۴۰۰ و در کمیسیون تلفیق فقط یک سوم یا یک چهارم آن بررسی شده است و در ایام آینده موارد دیگر مالیات ها بررسی خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق در پاسخ به سوالی درباره پرداختن کمیسیون به درآمدهای نفتی اشاره کرد: هنوز این مساله در کمیسیون بحث نشده و در کمیته مربوطه برای فروش یک میلیون بشکه نفت در روز در حال بررسی است.
وی اشاره کرد: پیش بینی درآمد دولت در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۲۲۵ هزار میلیارد تومان بود که باتوجه به مواردی که در کمیسیون در بخش مالیات ها درحال شکل گیری است، در آمد دولت افزایش خواهد یافت.
وی با تاکید بر اینکه موارد درآمدی بودجه ۱۴۰۰ در جلسات این هفته کمیسیون بحث و بررسی می شود، اشاره کرد: از هفته آتی نیز موارد هزینه ای در بودجه ۱۴۰۰ بحث و بررسی می شود.




منبع:

1399/10/15
00:36:38
0.0 از 5
1264
تگهای خبر: تخصص , تعرفه , خودرو , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش