معاون رئیس جمهوری:

خط انتقال گوره به جاسك مهمترین طرح كشور است

خط انتقال گوره به جاسك مهمترین طرح كشور است به گزارش آنی بازار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: همه طرح های درحال اجرای کشور دارای اهمیت فراوانی هستند اما از بین آنها طرح خط انتقال گوره به جاسک را می توان مهمترین طرح ها ذکر کرد.


محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در جریان بازدید از پروژه راه اندازی مخازن ذخیره سازی نفت خام به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در بندرجاسک به روش BOT گفت: هیچ یک از طرح های در دست اجرا به اندازه این خط لوله که می توان با آن تنگه هرمز را دور زد دارای اهمیت نیست.
وی افزود: گزارش داده شده از روند اجرای طرح هزار کیلومتری خط لوله گوره به جاسک امید بخش بوده و اقدام های خوبی انجام شده است و با تکمیل آن می توان تنگه هرمز را پشت سر گذاشت و از ظرفیت ملی دریای عمان به خوبی بهره برد.
وی افزود: آینده با همه سختی هایی که حالا وجود دارد متعلق به ملت ایران بوده و اجرای این طرح باتوجه به فرصت فراروی کشور بسیار با اهمیت خواهد شد.
معاون رئیس جمهوری اشاره کرد: کار با قوت در حال نزدیک شدن به مراحل اختتام خود بوده و این سفر و گزارش اقدام های انجام شده در اینجا خستگی مرکز را برطرف کرد.
نوبخت بیان داشت: به امید روزی که خبر بهره برداری کامل این طرح را رسانه ها به همه مردم و ایرانیانی برسانند که در خارج به توسعه کشور دل بسته اند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره سازی و صادرات آن بوسیله پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه های صادراتی و متنوع سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال زایی در سواحل مکران اجرا می شود.
اهم پروژه های این طرح ملی را می توان به تامین و راه اندازی یک هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ سازگار با نفت ترش، راه اندازی پنج تلمبه خانه و سه ایستگاه بین راهی خط لوله و برق رسانی به آنها، راه اندازی ایستگاه های دریافت و ارسال توپک و ترمینال پایانی، راه اندازی مخازن ذخیره سازی به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در منطقه جاسک و راه اندازی تأسیسات دریایی شامل سه گوی شناور، حوضچه آرامش و تأسیسات جانبی آن در سواحل مکران اشاره نمود.منبع:

1399/10/15
23:59:46
0.0 از 5
1173
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش