با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه كشور صورت گرفت؛

افتتاح اولین واحد مسكن احداثی زیان دیده از سیل در شرق هرمزگان

افتتاح اولین واحد مسكن احداثی زیان دیده از سیل در شرق هرمزگان هرمزگان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بمنظور بازدید از روستاهای سیل زده سدیج و گابریک وارد این منطقه شد.محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی همتی استاندار هرمزگان بمنظور بازدید از مناطق سیل زده جاسک که در سیل دی ماه ۹۸ گرفتار خسارت شده بود وارد این منطقه شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: سیل دی ماه ۹۸ به برخی از واحدهای مسکن روستایی شهرستان جاسک در مجاورت دو رودخانه سدیج و گابریک خسارت وارد شد که برمبنای ارزیابی ها، ۲۷۰ واحد نیازمند راه اندازی مجدد، ۳۵۰ واحد نیازمند تعمیرات و ۷۵۰ واحد گرفتار خسارت معیشتی شدند.

فریدون همتی اضافه کرد: بر طبق این برآورد و با مصوبه هیئت وزیران و بعد از ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، برای هر یک از این گروه ها تسهیلاتی تخصیص پیدا کرد که قسمتی از این تسهیلات بلاعوض است.

همتی عنوان کرد: روستاهای کروچ، کنتکی، حاجی آباد، گبد، گرندو، نوروزکار، سدیج، گشمی، بندبست، لیره ایی، گنجک طی سیل بهمن ماه ۹۸ گرفتار خسارت شدند که برمبنای مصوبه شورای مدیریت بحران و شورای برنامه ریزی و توسعه استان، روستای لیره ایی به مکان دیگری منتقل می شود و کار بازسازی واحدهای خسارت دیده در بقیه روستاها ادامه دارد.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سال قبل تا کنون با استقرار ستاد بازسازی در منطقه، پروسه ساخت و تعمیر واحدهای خسارت دیده ناشی از سیل را با مشارکت اکیپ های اجرائی و مردم آغاز نموده است و تا آخر سال جاری عملیات راه اندازی و تعمیرات واحدهای خسارت دیده شرق جاسک در سیل دی ماه ۹۸، تمام می شود.
1399/10/16
11:28:20
0.0 از 5
1067
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش