رییس سازمان ملی بهره وری ایران:

بهبود فضای كسب وكار از زیربناهای اصلی ارتقای راندمان است

بهبود فضای كسب وكار از زیربناهای اصلی ارتقای راندمان است به گزارش آنی بازار رئیس سازمان ملی راندمان ایران اظهار داشت:  بهبود فضای کسب وکار و انرژی یکی از زیربناهای اصلی برای ارتقای راندمان است و باید به صورت ویژه تری به آن توجه کرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، فاطمه پهلوانی روز چهارشنبه در شورای راهبری مدیریت توسعه استان قزوین، گفت: در سال قبل به این نتیجه رسیدیم که با توجه به این که روند قانون پنجم برنامه ششم توسعه تأخیر زیادی داشته است بیش از این استانها را برای اجرای مصوبات و طرح های خود، منتظر دستگاه های ملی نگذاریم.
وی افزود: برنامه ریزی یک موضوع دو وجهی است و نباید دستگاه های استانی منتظر تصمیمات دستگاه های کشوری باشند و در موارد نیاز باید تصمیمات و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.
این مسوول اظهار داشت: در سال ۹۸ با بررسی وضعیت کشور به این نتیجه رسیدیم که استانها در تدوین برنامه های ملی بخش ها و هم در راه اجرا باید همکاری بیشتری را با دستگاه های ملی داشته باشند و دراین زمینه سازمان ملی راندمان باید رابطه بیشتر و عمیق تری با دستگاه های استانی برقرار کند.
پهلوانی افزود: جایگاه سازمان راندمان در برنامه ریزی منطقه ای و بخشی، هماهنگ کننده و یکپارچه کننده است و راندمان از سطح بخش و منطقه آغاز و در سطح کلی، یکپارچه می شود و اگر این فرمول اجرائی نشود در راه توسعه با مشکل روبه رو می شویم.
وی گفت: کمیته راندمان استان در خط مقدم نظام یکپارچه سازی قرار دارد و در سطح کلان هم سازمان ملی راندمان اقدامات لازم را انجام می دهند تا مسیر راندمان در کشور به درستی صورت گیرد.
این مسوول اضافه کرد: البته به صورت کلی راندمان نباید در قید و بند ساختار باشد و باید به دغدغه مدیران و مسئولان تبدیل گردد و رفتارهای مسئولان باید با استانداردهای راندمان تطبیق پیدا کند.
پهلوانی اظهار داشت: راندمان مفهمومی چند وجهی است و زیرساخت راندمان باید در آموزش یک کشور شکل بگیرد که دراین زمینه کارهای کمی در کشور صورت گرفته است، البته هماهنگی مطلوبی بین سازمان با وزارت آموزش و پروش صورت گرفت که متاسفانه اقدامات انجام شده به سبب کرونا معلق شد و امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس، موضوع را دنبال نماییم.
وی افزود: سازمان راندمان، یک سازمان حاکمیتی است که در طول تأسیس خود بارها منحل، جا به جا و تغییر نام پیدا کرده و تأخیر زیادی در تشکیل سازوکار راندمان داشته ولی با همین شرایط هم در چند سال قبل اقدامات خوبی انجام شده است.
رئیس سازمان ملی راندمان ایران گفت: اقتصاد کشور یک اقتصاد دولتی است و عملکرد دولت در فعالیت بنگاه های اقتصادی تأثیر می گذارد بنا بر این باید در وهله نخست فعالیت سازمان راندمان از دولت آغاز شود و بعد از آن به سمت بنگاه های اقتصادی برود.منبع:

1399/10/17
23:54:11
0.0 از 5
969
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش