ثبت یازدهمین تورم منفی متوالی در سوییس!

ثبت یازدهمین تورم منفی متوالی در سوییس! به گزارش آنی بازار نرخ تورم سوییس به پایین ترین سطح سه ماه اخیر رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه منتهی به دسامبر به منفی ۰.۸ درصد رسیده است که ۰.۲ درصد کمتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد کمتر از نرخ تورم پیشبینی شده قبلی برای این کشور به حساب می آید.
تورم منفی ۰.۸ درصدی که پایین ترین تورم ثبت شده در سوئیس از نوامبر ۲۰۱۶ تابحال به حساب می آید بیشتر از همه تحت تأثیر کاهش قیمت در بخش های مسکن، مواد غذایی و حمل و نقل قرار گرفته است. طی این مدت کمترین تورم در ارتباط با حمل و نقل با تورم منفی ۳.۶ درصدی بوده است و فرهنگ و آموزش با تورم منفی ۱.۶ درصدی و مراقبت های درمانی با تورم منفی ۰.۶ درصدی در رده های بعدی قرار گرفته اند. تورم در بخش انرژی هم منفی ۰.۴ درصد اندازه گیری شده است. تورم تنها در دو بخش مواد غذایی و رستوران و هتلداری مثبت بوده و به ترتیب ۰.۸ درصد و ۰.۹ درصد اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم سوئیس در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۰۴ درصد بوده است که در این بین بالاترین تورم ثبت شده در ارتباط با نرخ ۱۱.۹۲ درصدی دسامبر سال ۱۹۷۳ و کمترین نرخ ثبت شده هم در ارتباط با تورم منفی ۱.۴ درصدی اوت سال ۲۰۱۵ بوده است.
هسته تورمی که تغییرات قیمتی انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد طی این مدت به منفی ۰.۲ درصد رسیده است. بر اساس ماهانه هم تورم سوئیس در ماه دسامبر منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نرخ تورم در دیگر کشور فرانسوی زبان یعنی بلژیک هم کاهشی بوده است بگونه ای که متوسط نرخ تورم بلژیک در دوازده ماه منتهی به دسامبر به ۰.۴۱ درصد رسیده است که ۰.۱ درصد کمتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۰۸ درصد کمتر از نرخ تورم پیشبینی شده قبلی برای این کشور به حساب می آید. تورم ۰.۴۱ درصدی که پایین ترین تورم ثبت شده در این کشور در ۱۴ ماه اخیر به حساب می آید بیشتر از همه تحت تأثیر کاهش قیمت در بخش های حمل و نقل، لوازم منزل و مراقبت های درمانی قرار گرفته است.
متوسط نرخ تورم بلژیک در بازه زمانی ۱۹۲۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۴۱ درصد بوده است که در این بین بالاترین تورم ثبت شده در ارتباط با نرخ ۲۲۲.۸۱ درصدی ژانویه سال ۱۹۴۷ و کمترین نرخ ثبت شده هم در ارتباط با تورم منفی ۱۸.۱۱ درصدی اکتبر سال ۱۹۲۱ بوده است.1399/10/22
14:56:35
0.0 از 5
1059
تگهای خبر: آموزش , تورم , قیمت , مسكن
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش