پاسخ سازمان برنامه و بودجه به ادعای حقوق نجومی كارمندان

پاسخ سازمان برنامه و بودجه به ادعای حقوق نجومی كارمندان آنی بازار: سازمان برنامه و بودجه کشور، به دنبال انتشار گزارشی در بعضی از رسانه ها با عنوان «یک سوم کارمندان شرکت های دولتی حقوق نجومی می گیرند»، به این ادعا پاسخ داد.به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، سازمان برنامه و بودجه کشور به دنبال انتشار گزارشی در بعضی از رسانه ها با عنوان «یک سوم کارمندان شرکت های دولتی حقوق نجومی می گیرند»، در گزارشی اعلام نمود: هزینه پرسنلی پیش بینی شده در بودجه شرکت های دولتی به مفهوم رقم خالص پرداختی به کارکنان مربوط نیست. برای مثال بیمه سهم کارفرما بعنوان هزینه های ذی ربط در بودجه پیش بینی می شود، حال آنکه این رقم به پرسنل پرداخت نمی گردد.

برپایه این گزارش، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، تعداد کل کارکنان در شرکت های دولتی برابر ۳۸۳ هزار و ۶۰۱ نفر است و هزینه پرسنلی به میزان ۷۱۱ هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال پیش بینی شده است که سرانه ماهانه بدون کسر کسورات قانونی و مالیات به میزان ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد شد.

در ادامه گزارش آمده است: بر طبق مفاد ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری، سقف حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر نباید از هفت برابر حداقل حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر تجاوز کند. بدین ترتیب در سال ۱۳۹۹ با منظور کردن حداقل حقوق به میزان یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، رقم حداکثر سقف حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر به میزان ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد شد. اما در بند (۳) بخش نامه مورخ یازدهم مرداد ماه ۱۳۹۵ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سقف خالص پرداختی ماهانه به همه کارکنان به میزان سه برابر سقف مندرج در ماده (۷۶) فوق الذکر تعیین شده است.

بنابراین کل پرداختی به کارکنان شامل حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر و هرگونه وجهی نظیر پاداش و حق الزحمه و موارد مشابه ماهانه نباید از میزان ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تجاوز کند.

در اختتام این گزارش آمده است: اطلاعاتی که به نقل از گزارش دیوان محاسبات کشور نقل شده، بطور عمده منطبق بر اطلاعات ارائه شده به دیوان محاسبات بر طبق پیش بینی بودجه شرکت های دولتی در لایحه ۱۴۰۰ نیست.

در جدول زیر به تعدادی از این مغایرت ها اشاره شده است:منبع:

1399/10/26
23:42:00
0.0 از 5
923
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سازمان , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش