واعظی:

بودجه ابزار حمله به دولت شده است

بودجه ابزار حمله به دولت شده است به گزارش آنی بازار رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت: بجای نگاه حرفه ای و کارشناسی، بودجه برای مجلس بیشتر ابزاری برای تبلیغات، حمله به دولت و تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تبدیل گشته است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی مبنی براینکه برخی نمایندگان مجلس به استناد گزارش دیوان محاسبات مدعی شدند که با اقدامات سازمان برنامه و بودجه یا دولت در بودجه در سال آینده شاهد حقوق های نجومی تا ۵۰ میلیون تومان خواهیم بود، اظهار داشت: بنظر می رسد که در مجلس شاهد این هستیم که به مساله بودجه بجای نگاه حرفه ای و کارشناسی، بعنوان ابزاری برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ضربه و حمله به دولت برخورد می شود.
رییس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در طول سالیان گذشته بودجه یک روندی داشته است که در کمیسیون تلفیق با سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های مختلف بحث و بررسی می شده است و در نهایت به یک جمع بندی می رسیدند، اضافه کرد: این نخستین سال پس از انقلاب است که پس از فرستادن بودجه به مجلس نمایندگان و رئیس مجلس مصاحبه و تبلیغ می کنند و در جلسات با رئیس جمهور و سران سه قوه نیز مطالب خودرا مطرح کرده اند و همین طور مسائلی مطرح می کنند که خودشان خلاف آن عمل می کنند.
وی افزود: سفارش ما این است که در زمینه بودجه یک تعامل خوب و همکاری داشته باشند و چنین برخوردهایی با بودجه به صلاح مجلس، دولت و مردم نیست.
رییس دفتر رئیس جمهوری در ادامه در پاسخ به سوالی درباب وضعیت بورس هم اظهار داشت: مردم از شرایط بوجود آمده در ۲ ماه گذشته ضرر کردند و بر این اساس در جلسه ستاد اقتصادی دولت تاکید شد مردمی که بر طبق نظر وزیر اقتصاد و تخفیفی که داده بود، اعتماد کردند و آمدند، اجازه ندهند که ضرر کنند.
واعظی اضافه کرد: رئیس جمهوری دستور دادند طرحی آورده شود که بر طبق آن از آنهایی که به این دو صندوق اعتماد کردند، سلب اعتماد نشود. تحلیل و برداشت ما این است که نگاه ما به بورس باید مانند نگاه جهان به بورس باشد چونکه بورس سرمایه گذاری کوتاه مدت نیست اگر کسی دنبال سود کوتاه مدت است پول خودرا در بانک بخواباند اما کسانی که دنبال سود بیشتر هستند این خطر را هم دارد، اما باید دراز مدت نگاه کنند و ما به آینده خوش بین هستیم.
رییس دفتر رئیس جمهوری در ادامه اظهار داشت: بورس یک روند صعودی خاص ندارد و یا یک روند نزولی خاص هم ندارد همیشه در دنیا بورس فراز و نشیب دارد و در مقطعی به دلیلهای مسائل اقتصادی، مسائل سیاسی، اتفاقاتی که در کشورها می افتد، اتفاقاتی که در عرصه بین الملل و مسائل اقتصادی کشورها می افتد، بورس کاهشی و یا افزایشی می شود. همیشه هم مسئولین بورس دنبال بهانه ای هستند که بگویند به این علت بوده است عیبی هم ندارد.
وی اظهار داشت: بالاخره معلوم است که وزیر صمت ما برمبنای مأموریتی که دارد یک هدف را دنبال می کند وزیر اقتصاد ما هم یک هدف را دنبال می کند. ستاد اقتصادی و جلسه هیئت دولت برای همین درست شده که دوستان وقتی اختلاف سلیقه و اختلاف نظر دارند، در آنجا حل کنند. بدین سبب هیچ موضوع جدیدی نیست.
واعظی افزود: من فکر میکنم بورس هم همانند بقیه بازارها یک روند ثابتی به خودرا می گیرد و وضعیت آن بطور قطع تغییر پیدا می کند.
مجلس در بورس دخالت نکند
رییس دفتر رئیس جمهوری با اعلان اینکه باید دخالت ها در بورس کم شود، اشاره کرد: ما بعنوان دولت اعتقادمان بر این است که باید نقش حمایتی داشته باشه باشیم و تصمیم گیری را به عهده شورای عالی بورس و مسئولین بورس و رئیس بورس بگذاریم و آنها باید این کار را بکنند.
وی افزود: از مجلس و کمیسیون های مجلس هم می خواهیم در بورس دخالت نکنند. شما شاهد بودید که جلسه می گذارند و مصاحبه می کنند به محض اینکه بورس مثبت می شود می گویند دولت نتوانست ما مشکل بورس را حل کردیم، باردیگر بورس منفی می شود می گویند ما از اول تذکر داده بودیم. ماموریت مجلس ماموریت قانونگذاری، سوال و استیضاح است و این ابزارهایی که دست مجلس است.
جای کار اجرائی در مجلس نیست
وی با اعلان اینکه دخالت در مسائل اجرائی درست نیست، اظهار داشت: سفر استانی می روند بجای دولت و وزرا تصمیم می گیرند این کار درستی نیست. اگر کسانی که می خواهند کار اجرائی بکنند اشتباه رفتند در مجلس. باید می آمدند و کار اجرائی می کردند بدین سبب از مجلس خواهش می کنم ماموریت های خودشان را انجام بدهند و اینکه در اجرا و تصمیم گیری های دولت بخواهند دخالت کنند ما این را نمی پسندیم.منبع:

1399/11/02
23:16:41
0.0 / 5
876
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش