از امروز

تراكنش های بدون كد یا شناسه ملی پذیرش نمی شوند

تراكنش های بدون كد یا شناسه ملی پذیرش نمی شوند به گزارش آنی بازار تمام تراکنش های بانکی فاقد «کد شهاب» از امروز در ساتنا برگشت می خورند، ازاین رو افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خویش را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در جهت شفافیت هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر، نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان هایی همچون «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت ها»، «وزارت کشور» و سایر نهادهای ذی ربط اقدام نموده است که بدین منظور، از امروز تمام تراکنش های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می خورند.
گفتنی است که "کد شهاب" همان کدملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است و این اقدام بانک مرکزی بلافاصله در سایر سامانه های بین بانکی و بعد از آن در سامانه های درون بانکی اجرا می شود.
بنابراین، افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خویش را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند. همچنین، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفا حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می زند.
در این بین، لازم است بدانید که ساتنا سامانه ای الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش های بین بانکی و دستور پرداخت های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می دهد. در این سامانه مشتریانی که در بانک ملی دارای یکی از انواع حساب (جاری، پس انداز و کوتاه مدت) هستند، می توانند نسبت به انتقال وجوه (مبالغ بیشتر از ۱۵ میلیون تومان) به حساب خود و یا سایر افراد در سایر بانک ها اقدام نمایند.
سامانه ذکر شده به مشتریان یک بانک این امکان را می دهد تا با رفتن به شعب بانک خود و یا از راه سامانه اینترنتی بانک حواله هایی با مبالغ بیشتر از ۱۵ میلیون تومان را به هر حسابی در هر بانکی انتقال دهند.1399/11/05
13:33:31
0.0 از 5
1193
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش