نوروزی:

مشكلات بازار بورس با هیاهو حل نمی گردد

مشكلات بازار بورس با هیاهو حل نمی گردد به گزارش آنی بازار یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: مطالبات بورسی با هیاهو حل نمی گردد. مشکلات مردم باید به صورت واقعی حل شود. هر چند که مردم گرفتار وضعیت متشنجی هستند اما به سهامداران سفارش می کنم که در این شرایط اندک صبر به خرج دهند. دولت برنامه ریزی هایی را تدارک دیده است.


رحمت الله نوروزی در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت بازار سرمایه اظهار نمود: مردم ایران به مسئولان و دولت اعتماد کردند و سرمایه خودرا در بورس گذاشتند. خیلی از سرمایه گذاران کسانی بودند که مسکن، اتوموبیل، طلا یا دیگر دارایی های خودرا فروختند و از این طریق وارد بازار سرمایه شدند. امید مردم این بود که حمایت دولت ضمانت اجرائی دارد و این بازار زمین نخواهد خورد. امروز اما مسئولان نتوانستند به وعده های خود جامه عمل بپوشانند.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اعلان اینکه سرمایه گذاران بازار به شدت لطمه دیده هستند، اظهار داشت: دولت و مجلس باید دست به دست هم دهند و به وضعیت فعلی کمک کنند. وضعیت بازار بورس، در تلاطم قیمت ها و فراز و نشیب مشکلات اقتصادی، یک مشکل به مشکلات مردم اضافه کرد. گویی در کشور ما هر ساله باید یک اتفاق خاص بیفتد. سال قبل بحث تعاونی های اقتصادی را داشتیم. بانک مرکزی پول های مردم را جمع کرده بود و قارچ گونه تعاونی داده بودند که مردم گرفتار ضرر و زیان شدند.
این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مورد اقدامات مجلس در سامان دهی بازار سرمایه اظهار داشت: مسئولان باید پای کار بیایند. مجلس به این مساله ورود کرده است. کمیسیون اقتصادی و اصل ۹۰ مجلس نشست های تخصصی با مسئولان سازمان بورس و وزیرای امور اقتصادی و دارایی داشته ‍ اند. ما امیدواریم که مشکل را حل نماییم. به نظرم اعتراض گسترده در کشور چندان جوابگوی ماجرا نیست. مردم می خواهند اعتراض کنند تا حرفشان را به گوش نمایندگان ملت برسانند و نمایندگان از این طریق مسئولان را پاسخگو کنند. من به مردم تضمین می دهم که نمایندگان مجلس پیگیر وضعیت بازار سرمایه هستند.
نوروزی با اعلان اینکه دغدغه مجلس در مورد بورس بسیار جدی است، اظهار داشت: مشکل بورس این بود که باید اعتبار به سمت تولید، اشتغال و اقتصاد می آمد که نیامد. وضعیت بازار سرمایه نیازمند یک برنامه جدی کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت است. ما برای حل مشکلات راهی جز بالا بردن راندمان اقتصادی نداریم. اگر راندمان بالا نرود، با این روند نمی توانیم مشکلی را حل نماییم. مطالبات با هیاهو حل نمی گردد. مشکلات مردم باید به صورت واقعی حل شود.
او در آخر اظهار داشت: مردم گرفتار وضعیت متشنجی هستند اما به سهامداران سفارش می کنم که در این شرایط اندک صبر به خرج دهند. دولت برنامه ریزی هایی را تدارک دیده است. مجلس شورای اسلامی هم حمایت هایی دارد. من به رونق بازار سرمایه امیدوارم.
منبع:

1399/11/07
23:41:31
0.0 از 5
962
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش