درخشش نقره خیره كننده شد

درخشش نقره خیره كننده شد به گزارش آنی بازار نقره روز جمعه درخشش خیره کننده ای داشت و با پخش شدن پیامهایی در پلتفرمهای شبکه اجتماعی که سرمایه گذاران را به خرید این فلز پرارزش تشویق می کرد، قیمتش تا حدود ۱۰ درصد رشد کرد.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، صعود قیمت نقره رشد قیمت دو درصدی طلا را تحت الشعاع خود قرار داد.

رشد قیمت فلزات پرارزش تحت تأثیر افت ارزش دلار بود که خرید آنها را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر کرد.

پس از پیامهایی که روز پنج شنبه در سایت ردیت ظاهر شد و سرمایه گذاران را به خرید سهام معدنی و سهام صندوق ETF نقره "آی شیر سیلور تراست" تشویق کرد، قیمت نقره روز پنج شنبه هفت درصد صعود کرده بود.

برخی از معامله گران نقره برای اجتناب از غافلگیر شدن در مقابل صعود قیمتها، به خرید برای تأمین فروشهای سلف اقدام نمودند و برخی از سهامهای معدنی افزوده شده و معاملات "آی شیر سیلور" حدود چهار برابر شد.

خرید یک ETF می تواند قیمت نقره را با افزایش سهام در صندوق و وادار شدن اپراتور صندوق به خرید بیشتر فلز و پشتیبانی از صندوق، افزایش دهد.

تحلیلگران اعلام کردند انتظار دارند عمر این صعود قیمت کوتاه باشد چونکه اندازه این بازار سبب می شود نتواند به سادگی روی شرکتهایی مانند گیم استاپ تأثیر بگذارد.

اونس نقره روز جمعه آخرین بار با ۲.۵ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و چهار سنت رسید و رشد هفتگی بیشتر از شش درصد را نشان داد که بزرگترین رشد هفتگی از اواسط دسامبر به این طرف بود.

بر اساس گزارش رویترز، سوکی کوپر، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد اظهار نمود انتظار دارند تقاضای قوی سرمایه گذاران و صنعت برای نقره، قیمت اونس این فلز را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۳۰ دلار برساند.

در این بین، اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۸۵۱ دلار و یک سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، در ۱۸۵۰ دلار و ۳۰ سنت بسته شد. طلا در ژانویه ۲.۵ درصد کاهش داشت که بدترین عملکرد ژانویه این فلز از سال ۲۰۱۱ به این طرف بود.

هر اونس پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۰۷۴ دلار و ۶۷ سنت رسید. هر اونس پالادیم ۴.۶ درصد سقوط کرد و به ۲۲۲۷ دلار و ۲۷ سنت رسید.

منبع:

1399/11/11
13:45:16
0.0 / 5
804
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش