وضعیت تورم همسایگان شمالی

وضعیت تورم همسایگان شمالی آنی بازار: نرخ تورم در ارمنستان به بالاترین سطح پنج سال اخیر رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به ژانویه، نرخ تورم در ارمنستان با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به ۴.۵ درصد رسیده است که این نرخ، بیشترین نرخ تورم از ژوین سال ۲۰۱۵ تا حالا به حساب می آید. تنباکو با تورم ۱۰.۸ درصدی، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، مواد غذایی و نوشیدنی با تورم ۶.۴ درصدی و حمل و نقل با تورم ۵.۷ درصدی قرار دارند.
از طرفی کمترین نرخ تورم مربوط به ارتباطات با منفی ۲.۹ درصد بوده است. برمبنای ماهانه نیز نرخ تورم این کشور در ماه ژانویه ۲.۲ درصد اندازه گیری شده که ۱.۱ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است. متوسط نرخ تورم در ارمنستان در بازه زمانی ۱۹۹۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۵۸۴.۲ درصد بوده که بالاترین تورم مربوط به ژوئن۱۹۹۴ با ۲۲هزار و ۸۸۷.۴۰ درصد و پایین ترین نرخ تورم نیز مربوط به مارس۱۹۹۹با منفی ۵.۵۲ درصد بوده است.
از طرفی نرخ تورم در گرجستان افزایشی بوده است. تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به ژانویه، نرخ تورم در این کشور با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به ۲.۸ درصد رسیده است که این نرخ، بیشترین نرخ تورم در سه ماه اخیر به حساب می آید.
مواد غذایی و نوشیدنی با ۶.۴ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، لوازم منزل با تورم ۶.۱ درصد در رده بعدی قرار دارد.
از طرفی کمترین نرخ تورم مربوط به آب و برق با تورم منفی ۲۰.۵ درصدی و حمل و نقل با تورم منفی ۰.۹ درصدی در رده بعدی قرار دارد. برمبنای ماهانه نیز نرخ تورم گرجستان در ماه ژانویه ۱.۱ درصد اندازه گیری شده که ۰.۹ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در این کشور در ماه قبل است.
متوسط نرخ تورم در گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۹ درصد بوده است که بالاترین تورم مربوط به آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و پایین ترین نرخ تورم نیز مربوط به می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.
منبع:

1399/11/16
13:07:13
0.0 از 5
968
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش