رزم حسینی اعلام كرد

سیاست های وزارت صمت در جهت رقابتی كردن صنایع خودروسازی

سیاست های وزارت صمت در جهت رقابتی كردن صنایع خودروسازی خراسان رضوی وزیر  صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: صنعت خودرو  ایران دارای یک آفت مهم  به نام انحصاری بودن و عدم رقابت است. سیاست های وزارت صمت در جهت رقابتی کردن صنایع خودرو سازی است. با افزایش عرضه خودرو در بازار قیمت ها را پایین می آوریم.


علیرضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران درباب خط دوم انتقال آب از هرمزگان به کرمان، سپس خراسان جنوبی و خراسان رضوی اظهار نمود: پس از اتفاق مهم و تاریخی اجرای خط اول انتقال آب از هرمزگان به کرمان و اردکان که الان نیز در حال اجراست بنابر دستور رئیس جمهور محترم قرار بر آن شد تا خط دوم و سوم نیز از همان مسیر شروع شود.
وی ادامه داد: مطالعات این کار انجام شده، امیدواریم در آینده نزدیک یعنی پیش از سال جدید عملیات اجرائی خط دوم انتقال که از کرمان شروع شده و به خراسان رضوی می رسد شروع شود. این پروژه آبادانی صنایع و معادن منطقه و کشور را به همراه خواهد داشت. به نظر بنده این پروژه بزرگترین پروژه تاریخ در کشور و در سطح خاور میانه در حوزه انتقال آب است. الان حدود ۳۵۰ کیلومتر در خط دوم و سوم انتقال آب از هرمزگان کار مشترک انجام شده و در اجرای خط دوم و سوم انتقال آب از هرمزگان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد.

وزیر صمت درباب قیمت گذاری خودرو اضافه کرد: صنعت خودرو ایران دارای یک آفت مهم به نام انحصار طلبی و عدم رقابت است. سیاست های وزارت صمت در جهت رقابتی کردن صنایع خودروسازی است. بسیاری از قطعات ما هم اکنون در کشور ایجاد می شود. قطعه سازان ما الان در ۲ الی ۳ شیفت فعالیت می نمایند. اگر سیاست های مدبرانه ای در حوزه سیاست های مالی و اقتصادی در نظر گرفته شود قیمت ها در بازار متعادل خواهد شد. با افزایش عرضه خودرو در بازار قیمت ها را پایین می آوریم.

وزیر صنعت معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که آیا در بخش صنعت افزایش قیمت شکر را خواهیم داشت؟ بیان کرد: در بخش صنعت با افزایش قیمت شکر رو به رو نخواهیم بود و هر تاجری می تواند شکر را وارد کند.1399/11/17
13:55:46
0.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش