تورم قطر منفی ماند، تورم لبنان ركورد زد!

تورم قطر منفی ماند، تورم لبنان ركورد زد! به گزارش آنی بازار برای اولین بار در تاریخ لبنان نرخ تورم این کشور از ۱۴۵ درصد گذشت.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم لبنان در دوره ۱۲ ماه منتهی به دسامبر به ۱۴۵.۸ درصد رسید که این نرخ تورم در مقایسه با دوره زمانی مشابه منتهی به ماه قبل ۱۲.۳ درصد بیشتر شده است. لبنان که پیش تر هم درگیر بحران ارزی شده بود بعد از انفجار مرگبار بندر بیروت با شرایط پیچیده تری روبرو شده و خیلی از کارشناسان گفته اند وضعیت اقتصادی این کشور در ماه های پیش رو بدتر خواهد شد. از زمان جنگ داخلی لبنان در سه دهه قبل تابحال هیچ وقت تورم این کشور سه رقمی نشده بود.
در میان بخش های مختلف، رستوران و هتلداری با تورم ۶۰۹ پیشران تورم بوده است و بعد از این بخش هم لباس و پوشاک با تورم ۵۵۹.۸ درصدی و فرهنگ و آموزش با ۲۲۷.۱ درصدی قرار دارند. از سوی دیگر کمترین تورم در ارتباط با آب و برق با ۱۵.۸ درصد بوده و سلامت با تورم ۲۱ درصدی دیگر بخش کاهنده تورم بوده است.
بر اساس ماهانه نرخ تورم لبنان ۸.۱۵ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۵.۸۱ درصد بیشتر شده است. متوسط تورم لبنان در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ میلادی معادل ۲۱.۴۹ درصد بوده که بیشترین تورم ثبت شده در دوره فوق ۱۴۵.۸ درصد و کمترین تورم هم منفی ۴.۶۷ درصد بوده است.
از سوی دیگر نرخ تورم قطر در دوازده ماه منتهی به دسامبر با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به بازه زمانی مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۳.۴ درصد رسید که کمترین تورم ثبت شده در این کشور در چهار ماه اخیر به حساب می آید. در میان بخش های مختلف، فرهنگ و آموزش با تورم منفی ۲۱.۶ درصدی بیشترین تأثیر را در کاهش تورم داشته است و بعد از آن هم لباس و پوشاک با تورم منفی ۶.۸ درصدی و آب و برق با منفی ۵.۱ درصد قرار دارند. از طرفی حمل و نقل با تورم ۱.۵ درصدی پیشتاز گروه های تورمی بوده است و مواد غذایی و نوشیدنی با تورم منفی ۰.۸ درصدی در رده بعد قرار دارد.
بر اساس ماهانه نرخ تورم قطر ۰.۰۲ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۲۲ درصد بیشتر شده است. لازم به ذکر است که متوسط تورم قطر در بازه زمانی ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ میلادی معادل ۲.۴۶ درصد بوده که بیشترین تورم ثبت شده در دوره فوق ۱۶.۵۹ درصد و کمترین تورم هم منفی ۹.۹۶ درصد بوده است.1399/11/26
15:32:00
0.0 از 5
877
تگهای خبر: آموزش , ارز , اقتصاد , تورم
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش