خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی برای خرید لیزینگی از دانش بنیان ها

خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی برای خرید لیزینگی از دانش بنیان ها به گزارش آنی بازار رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه سیستم بانکی کشور به تامین مالی شرکت های دانش بنیان علاقمند شدند، اظهار داشت: بانک تجارت دو خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی در حوزه نفت و پتروشیمی برای خرید لیزینگی از شرکت های دانش بنیان تدارک دیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در آیین گشایش نمایشگاه پشتیبانی از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که در جزیره کیش برپا شد، بر ظرفیت های استارت آپی در کشور اصرار کرد و اظهار داشت: شرکت های بزرگ در دنیا تلاش می کنند تا از ظرفیت های شرکت های کوچک تر استارت آپی در مجموعه های خود استفاده کنند. در این راستا با خرید شرکت های کوچک با هزینه کمتر، نوآوری را به شرکت خود منتقل می کنند. در ایران نیز پس از تصویب قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، اکوسیستم نوآوری شکل گرفت و ادبیات حوزه دانش بنیان خیلی جدی مورد پیگیری قرار|گرفت بطوریکه هم اکنون 5700 شرکت دانش بنیان و 10 هزار شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و 60 تا 70 هزار استارت آپ داریم که در حوزه های مختلف فعالیت می نمایند.
وی با تاکید بر ضرورت اعتماد شرکت های بزرگ به این مجموعه های دانش بنیان، اشاره کرد: این شرکتها قادرند راهکار خیلی از مشکلات را عرضه کنند بعنوان مثال در دوران مواجهه کشور با ویروس کرونا به غیر از محموله واکسن کرونا که بتازگی وارد شده است تمامی نیاز کشور همچون ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز، ماسک و مواد ضدعفونی کننده بوسیله شرکت های دانش بنیان تامین شد و ما تجهیزات پزشکی در رابطه با کرونا را وارد نکردیم. این محصولات از دپارتمان های 500 نفری و سازمان های بزرگ هم تامین نشد بلکه شرکت های کوچک دانش بنیان 20 تا 30 نفره نیاز کشور را برطرف کردند.
وحدت به حوزه نفت و پتروشیمی بعنوان صنعت مادر اشاره نمود و تصریح کرد: صنایع نفت و پتروشیمی ارزش افزوده برای کشور ایجاد می کنند و جزو صنایع مادر محسوب می شوند و وزیر نفت نیز نسبت به استفاده از توان شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت بسیار تاکید دارند بطوریکه برای آشنایی با دستاوردهای شرکتها از پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی دو بار بازدید کردند.
وی با اشاره به فعالیت مرکز نوآوری نفت، کارخانه نوآوری نفت، صندوق پژوهش و فناوری نفت در این دولت ابراز امیدواری کرد که این اقدامات ادامه یابد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه نفوذ شرکت های دانش بنیان در حوزه نفت و پتروشیمی به توسعه این شرکت های بزرگ کمک می نماید، اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش دارد تا به وظایف خود در حوزه تامین مالی شرکت های دانش بنیان کمک نماید بدین جهت تلاش می نماییم تا در هر منطقه جغرافیایی یا حوزه اقتصادی خاص اجزای مورد نیاز توسعه نوآوری شکل بگیرد.
وحدت در مورد همکاری این صندوق با سیستم بانکی کشور در تامین مالی شرکت های دانش بنیان اظهار نمود: ما ابزارهای مختلفی را با همراهی بانک ها به شرکت های دانش بنیان و خریداران محصولات دانش بنیان ارائه می دهیم؛ بعنوان مثال بانک ها برای ضمانت نامه بانکی که شرکت های معرفی شده از جانب ما ارائه می کنند، ضمانت نامه حسن انجام صادر می کنند و از این طریق کیفیت و خدمات شرکتها تضمین می شود.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی ضمن اشاره به تدارک بیشتر ابزارهای تامین مالی بانک ها برای شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: بانک ها به این حوزه علاقمند شده اند و در نظر دارند تا خدمات بیشتری به شرکت های دانش بنیان ارائه دهند؛ بعنوان مثال بانک تجارت دو خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی در حوزه نفت و پتروشیمی برای خرید لیزینگی از شرکت های دانش بنیان تدارک دیده است.
منبع:

1399/11/28
20:56:06
0.0 / 5
588
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش