مجلس تصویب كرد؛

تعرفه صفر برای آب، برق و گاز مشتركین كم مصرف خانوارهای محروم

تعرفه صفر برای آب، برق و گاز مشتركین كم مصرف خانوارهای محروم نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند تعرفه آب، برق وگاز مشترکین کم مصرف و خانوارهای کم مصرف خانوارهای محروم برابر صفر تعیین شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بامداد امروز(چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی بند الحاقی ۲ تبصره ۸ ماده واحده را به تصویب رساندند که برپایه آن تعرفه آب مصرفی در شهرک های کشاورزی و واحدهای مستقر در این شهرکها به نرخ مصوب فعالیت های کشاورزی محاسبه می گردد. همینطور این شهرکها و واحدهای مستقر در آنها از پرداخت حق النظاره مبحث ماده( ۳۳ ) قانون توزیع عادلانه آب مصوب ۱۳۶۶ معاف هستند.
نمایندگان مجلس همینطور در بند الحاقی ۳ تبصره ۸ وزارتخانه های نفت و نیرو را موظف کردند در سال ۱۴۰۰ تعرفه های آب، برق و گاز مشترکین خانوارهای کشور را بگونه ای اصلاح کنند که با رعایت مناطق جغرافیایی کشور، تعرفه مشترکین کم مصرف خانوارهای محروم(از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) برابر صفر، مشترکین تا الگوی مصرف به صورت یارانه ای، مشترکین پرمصرف بالاتر تعیین شود. (ibt) از الگوی مصرف به صورت غیریارانه ای و برپایه الگوی افزایش پلکانی تعرفه به نرخ صفر آب خانوارهای محروم برپایه بعد خانوار محاسبه می شود.
میزان افزایش تعرفه مشترکین پر مصرف بالاتر از الگوی مصرف باید حداقل به اندازه ای تعیین شود که بار مالی مجانی کردن تعرفه مشترکین کم مصرف را جبران نماید و احتیاج به تأمین منابع جدید نداشته باشد.
آیین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های نفت و نیرو تهیه می شود و ظرف مدت یک ماه بعد از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.
منبع:

1399/12/06
21:50:11
0.0 / 5
637
تگهای خبر: تعرفه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش