افزایش حجم سرمایه گذاری در شهرك صنعتی كاشمر چشم گیر است

افزایش حجم سرمایه گذاری در شهرك صنعتی كاشمر چشم گیر است آنی بازار: ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر اظهار داشت: از آغاز سال جاری تابحال ۳۰۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری ثابت در شهرک صنعتی این شهر انجام شده که نسبت به سال گذشته ۹۰۰ درصد افزایش داشته است.


محمد رضا ملکی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در این زمان ۳۰ فقره جواز تاسیس صادر شده که نسبت به سال گذشته ۲۳۰ درصد افزایش داشته و همینطور زمینه اشتغال ۸۲۶ نفر فراهم شده که این تعداد هم ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۲ واحد در شهرک صنعتی کاشمر فعال می باشند افزود: به رغم وجودمحصولات متنوع در این شهرستان در حوزه برند سازی تلاشی صورت نگرفته حتی برخی صنایع منطقه همچون صنعت فرش که روزگاری شهرت داشته رو به افول است و دیگر جاذبه ای برای رفتن به سمت این صنعت وجود ندارد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر اظهار داشت: با عنایت به افزایش وحشتناک هزینه ها، کمبود نقدینگی، سرمایه در گردش و مواد اولیه از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی منطقه است.
وی با اشاره به اینکه رویکرد سال جاری ما حفظ اشتغال موجود و راه اندازی واحدهای راکد، نیمه تعطیل و تعطیل بود اضافه کرد: در سال جهش تولید با عنایت به راه اندازی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تلاشهایی صورت گرفته اما کرونا به خیلی از واحدها خسارت وارد کرده است.
ملکی کمبود آب را در شهرک صنعتی کاشمر مشکل ساز دانست و افزود: هم اکنون واحدی در شهرک صنعتی فعال است که اگر آب مورد نیازش تامین گردد به جای یک نوبت می تواند در سه نوبت کار کند و نیروی کار خویش را افزایش دهد.
وی با تکیه بر ضرورت عارضه یابی واحدهای صنعتی اظهار داشت: حدود ربع قرن از فعالیت شهرک صنعتی کاشمر می گذرد و به رغم استقرار ده ها واحد صنعتی هنوز مشکل نبود تصفیه خانه مرکزی این شهرک یکی از بزرگترین معضلات زیست محیطی شهرستان به حساب می آید.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر اضافه کرد: مشکل در زیرساخت ها است و برای تأمین زیرساخت ها به بودجه های کلان نیاز داریم.
وی افزود: برخی واحدهای شهرک صنعتی برای تأمین برق گرفتار مشکل هستند و برای تأمین مواد اولیه هم ارز مورد نیاز تخصیص داده نمی گردد.
ملکی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی کشاورزی و باغی این شهرستان اغلب به صورت خام از شهرستان خارج می شود و احتیاج به سرمایه گذار در این عرصه هست اظهار داشت: ایجاد شهرک صنفی هم مطرح شده تا برخی مشاغل ساماندهی شوند.
شهرستان کاشمر ۹ هزار واحد صنفی، ۷۲ واحد صنعتی و ۳۰ واحد معدنی دارد.
مرکز شهرستان ۱۳۸ هزار نفری کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.منبع:

1399/12/07
12:16:51
0.0 / 5
628
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش