تخفیف بیمه شخص ثالث به مالك وسیله نقلیه منتقل می شود

تخفیف بیمه شخص ثالث به مالك وسیله نقلیه منتقل می شود «تخفیف عدم خسارت» در بیمه شخص ثالث و حوادث راننده متعلق به مالک وسیله نقلیه (صاحب پلاک انتظامی وسیله نقلیه) است و شخص می تواند پس از انتقال خودرو، تخفیفات خودرا به وسیله نقلیه دیگری از همان نوع منتقل کند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بیمه مرکزی، برمبنای مصوبه هیات وزیران، مالکان وسایل نقلیه موتوری زمینی می توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه های شخص ثالث و حوادث راننده را به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع (همچون سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه آنها باشد، انتقال دهند.
بدین سبب جدا از اینکه خودروی جدید صفر کیلومتر است یا کارکرده، حق بیمه خودروی جدید مالک وسیله نقلیه، بیمه شخص ثالث با احتساب تخفیفات عدم خسارت انتقالی، محاسبه می گردد.
بر این اساس تخفیفات مالک، همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان بعد از آن قابل انتقال است و در صورت در دسترس نبودن انتقال گیرنده (اعم از وسیله نقلیه مالک، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه وی)، این تخفیفات برای مدت نامحدود در سوابق بیمه گر مربوطه و بیمه مرکزی نگهداری خواهد شد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، داشتن بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه همچون اتومبیل و موتورسیکلت الزامی و ضروری می باشد. یکی از تخفیف های پر کاربرد در بیمه شخص ثالث تخفیف عدم خسارت است.
در صورتی که خودروی شما در مدت بیمه نامه گرفتار حادثه نشده و خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، شرکت بیمه وظیفه دارد در زمان تمدید بیمه نامه، در محاسبه مبلغ بیمه شخص ثالث تخفیفی را اعمال نماید. به این تخفیف، «تخفیف عدم خسارت» گفته می شود.
1399/12/10
14:33:15
0.0 / 5
566
تگهای خبر: بیمه , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش