تعیین تكلیف هزینه كرد مازاد درآمد حاصل از فروش نفت در سال ۱۴۰۰

تعیین تكلیف هزینه كرد مازاد درآمد حاصل از فروش نفت در سال ۱۴۰۰ آنی بازار: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار هزینه کرد مازاد درآمد حاصل از فروش در سال ۱۴۰۰ را تعیین کردند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز ( یکشبنه) مجلس و بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، ردیف ۳ بند ب تبصره ۱ ماده واحده لایحه بودجه را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
بر طبق این بند، دولت موظف است از آغاز مهرماه سال ۱۴۰۰ منابع حاصله را در سقف اعتبارات بودجه عمومی صرف افزایش تخصیص برای تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای این قانون بخصوص طرح های راه سازی و بهسازی روستایی، راه های روستایی، توسعه زیرساخت های آموزش الکترونیک مدارس و دانشگاه ها و حوزه های علمیه برادران و خواهران جامعه المصطفی، بهسازی و نوسازی مدارس و کلاس های تخریبی، هسته ای، واحد های دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر، حمل و نقل عمومی، تولیدی، زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی، دولت الکترونیک، آموزش و آموزش های مهارتی و مهارت پروری، مهارت آموزی سربازان وظیفه، سلامت با اولویت بیماران خاص و بیماری سالک، جمعیت، محیط زیست و مهار آب و کنترل سیلاب، آب و فاضلاب، تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاها، توسعه و بازتوانی نیروگاه های برق، بافت فرسوده، بازآفرینی شهری و تحقیقات کاربردی بخش کشاورزی با اولویت حوزه دانش بنیان، تحقیقات کاربردی بخصوص دفاعی، اصلاح نقاط حادثه خیز شهری، هزینه ای معیشت و سلامت و کاهش آثار منفی کرونا نماید.
آئین نامه اجرائی این جزء به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت خانه های نفت و امور اقتصادی و دارایی تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
بر مبنای بخش درآمدی این بند، در صورت افزایش عواید حاصل از جزء (۱) این بند نسبت به ردیف های مصوب فوق الذکر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است منابع حاصله را به ردیف۲۱۰۱۱۲ جدول شماره (۵) این قانون واریز نماید.
به عبارتی دیگر نمایندگان در این مصوبه ساز و کار هزینه کرد مازاد درآمد دولت از محل فروش نفت؛ در صورت تحقق مبلغی بیشتر از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان که در بخش درآمدی لایحه برای فروش نفت در سال ۱۴۰۰ پیشبینی شده است را تعیین کردند.1399/12/10
22:14:39
0.0 / 5
561
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش