با تصویب مجلس،

وضعیت قرارداد پیمانكاران در لایروبی رودخانه ها مشخص شد

وضعیت قرارداد پیمانكاران در لایروبی رودخانه ها مشخص شد نمایندگان مجلس در جریان رفع ایرادات لایحه بودجه 1400 با حذف عبارت انعقاد قرارداد مشارکت عمومی و خصوصی در لایروبی رودخانه ها موافقت کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در نشست علنی امروز -یکشنبه- در جریان بررسی مورد لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور (اعاده شده از شورای نگهبان) با اصلاح بندهای(ب)، (ز)، (د)، (و) تبصره۸ موافقت کردند.
در ایراد شورای نگهبان به بندهای (ب) و (ز) تبصره ۸منظور از «سکونتگاههای غیررسمی» ابهام دارد؛ بعد از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد و در مصوبه کمیسیون تلفیق در جزء ۱ بندهای (ب) و (ز) پس از عبارتهای «سکونت گاههای غیررسمی» عبارت «موضوع بند (الف) ماده (۵۹) قانون برنامه ششم توسعه» افزوده شد.
در ایراد شورای نگهبان به جزء ۲ بند (د)، منظور از «مشارکت مالی» از این جهت که الزامی است یا خیر، ابهام دارد؛ بعد از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شدو در مصوبه کمیسیون تلفیقدر جزء ۲ بند (د) کلمه «اجرای» جایگزین عبارت «مشارکت مالی مصوب شورای اسلامی هر شهر موضوع» شد.
در ایراد شورای نگهبان در بند (و)، باتوجه به روشن نبودن مفهوم، ضوابط و چارچوب «مشارکت عمومی -خصوصی» ابهام وجود دارد؛ بعد از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد و در مصوبه کمیسیون تلفیق بند (و)عبارت «و انعقاد قرارداد مشارکت عمومی – خصوصی» حذف شد.
در بند(و) تبصره ۸ آمده است: بمنظور پیشگیری و بازسازی خسارت ناشی از سیل و ساماندهی و لایروبی رودخانه ها و آب بندانها به شرکتهای آب منطقه ای استانها و سازمان آب و برق خوزستان اجازه داده می شود بهره برداری از مصالح مازاد رودخانه ای و خاک مازاد آب بندانها را بوسیله مزایده و انعقاد قرارداد مشارکت عمومی- خصوصی، به پیمانکاران و بهره برداران شن و ماسه (با به کارگیری پیمانکاران دارای صلاحیت) به شرط واریز حقوق دولتی واگذار نماید.
بر این اساس، در صورت وصول درآمد مازاد بر عملیات تعیین شده در قرارداد، منابع حاصله به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۴۹ واریز می گردد. منابع حاصله از محل ردیف ۳۰-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در اختیار شرکت مدیریت منابع آب ایران قرار می گیرد تا در چهارچوب موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور صرف ساماندهی رودخانه های کشور شود. گزارش عملکرد مالی و عملیاتی این بند، هر سه ماه یک دفعه توسط وزارت نیرو به سازمان های مدیریت بحران کشور و برنامه و بودجه کشور ارسال می گردد. دستورالعمل اجرائی این بند ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت نیرو تهیه و ابلاغ می گردد.


1399/12/25
01:42:58
0.0 / 5
476
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش