با رای نمایندگان مجلس؛

سقف بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب گردید

سقف بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب گردید نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، دخل و خرج کشور را در سال آینده مشخص کردند.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه صحن علنی امروز -سه شنبه- بعد از بررسی ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند.

بر این اساس نمایندگان ماده واحده اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ را با ۱۶۴ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

به سبب مصوبه مجلس، بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از حیث منابع بیش از ۲۸ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۹۸ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال به شرح زیر است؛

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی بیش از ۱۳ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۹۹ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال شامل؛

۱- منابع عمومی بیش از ۱۲ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۲۰۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال.

۲- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بیش از ۹۵۸ هزار و ۴۸۹ میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریال.

ب- بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تامین اعتبار بیش از ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بیش از ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۸۴۲ میلیون ریال است.

به دولت اجازه داده می شود نسبت به ابلاغ نه میلیون و ۳۷۹ هزار و ۲۰۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال منابع عمومی متناسب با مبالغ مصوب اقدام نماید.

ابلاغ سه میلیون و ۴۰۰ هزار میلیارد ریال (مابه التفاوت سقف اعتبارات مصوب در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰) و فقط بعد از اطمینان از منابع و متناسب با روند واریزی به خزانه در ۶ ماهه اول قابل ابلاغ بر مصارف مصوب است.
1399/12/28
14:06:33
0.0 / 5
343
تگهای خبر: بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش