علاقه مندی شركتهای روسی به ادامه همكاری با ایران

علاقه مندی شركتهای روسی به ادامه همكاری با ایران دمیتری کیکو، معاون مدیرکل کنترل بر تحریم های خارجی وزارت دارایی روسیه اظهار داشت: اطمینان دارم که شرکتهای روسیه به رغم دشواری های تحریم علاقمند به ادامه همکاری با ایران هستند، چونکه این همکاری قوانین بین المللی را نقض نمی نماید.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا میتری کیکو، معاون مدیرکل کنترل بر تحریم های خارجی وزارت دارایی روسیه در نشستی در باشگاه «والدای» اظهار داشت: من اطمینان دارم که شرکتهای روسیه برغم دشواری های تحریم های یکجانبه آمریکا علاقمند به ادامه همکاری با ایران هستند، چونکه قوانین بین المللی و سازمان ملل متحد این همکاری ها را نقض نمی کند».
وی اعلام نمود که حدود ۱۰ شرکت و موسسه روسیه بخاطر همکاری با ایران تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند و وزارت دارایی روسیه برای به حداقل رسانده خسارات ناشی از تحریم های آمریکا با این شرکت ها همکاری می کند.
در این مباحثه امکان بازگشت آمریکا به برجام هم بررسی گردید و کیکو اظهار داشت: «علاوه بر امکان لغو تحریم ها ضد اشخاص حقیقی و حقوقی ایران، مسأله لغو تحریم های شرکت هایی که در حوزه صلاحیت حقوقی کشورهای ثالث قرار دارند، همچون روسیه، هم در دستور کار است.
وی خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی های ما پس از خروج آمریکا از توافقنامه در ماه می ۲۰۱۸، ۱۰ شرکت روسیه تحت انواع متعدد تحریم های آمریکا قرار گرفتند».
او خاطرنشان کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تجدیدنظر در رویکردها نسبت به برجام را اعلام نمود و درخواست از سازمان ملل متحد در مورد بازگرداندن تحریم های بین المللی ضد ایران را پس گرفت اما رژیم تحریم های یکجانبه آمریکا حفظ شده است.
معاون مدیر کل وزارت دارایی روسیه اظهار داشت: «من فکر می کنم که در قالب مذاکرات احتمالی بعدی روسیه، علاوه بر فراخواندن طرفها به بازگشت به برجام، باید طبیعتا منافع شرکتهای روسیه درنظر گرفته شود و برای خارج کردن آن اشخاصی که پس از خروج آمریکا از برجام در لیست تحریم ها قرار گرفته اند، تلاش شود».
کیکو اظهار داشت: «اساسا مقررات شورای امنیت سازمان ملل متحد اجازه صادرات، همچون تسلیحات و قطعات را می دهد. اما با این وجود تحریم های یکجانبه آمریکا لغو نشده اند و بدین خاطر این میتوان هزینه هایی داشته باشد.
وی اضافه کرد: ما طبیعتا در تماس مستقیم با شرکت هایی که تحریم شده اند، این گونه مسائل را طراحی، تجزیه و تحلیل می کنیم». به قول او همکاری شرکتهای روسیه با ایران باید ادامه یابد.


1399/12/28
18:49:02
0.0 / 5
485
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش