عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام كرد:

ضرورت فراهم كردن زمینه صادرات تولیدات داخل برای تحقق شعار سال

ضرورت فراهم كردن زمینه صادرات تولیدات داخل برای تحقق شعار سال به گزارش آنی بازار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: زمینه صادرات را باید برای تولیدکنندگان فراهم نماییم تا بتوانند محصولات خودرا در خارج از ایران به فروش برسانند، این اقدام علاوه بر رشد واحد تولیدی موجب کاهش قیمت تمام شده می شود.


«علی آقامحمدی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به شعار مطرح شده از طرف رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها گفت: کشور ایران از لحاظ موقعیت جغرافیایی، ظرفیت های نیروی انسانی و همین طور در سالهای اخیر از لحاظ توانایی تولید تکنولوژی و تبدیل علم بر ثروت موقعیت های مناسبی را در اختیار داشته است.
وی با اعلان اینکه تولید می تواند همه این امکانات را به صحنه ظهور برساند، اضافه کرد: تولید مستلزم سرمایه گذاری است، چه سرمایه گذاری برای تولیدهایی که بتازگی ایجاد می شود، یا سرمایه در گردش برای تولیدهایی که وجود دارد و باید تداوم پیدا کند.
آقامحمدی اشاره کرد: سرمایه گذاری نیازمند محیطی است که سرمایه گذاران احساس امنیت و احترام کنند و از جانب دیگر بازدهی سرمایه گذاری مثبت باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بازدهی سرمایه گذاری در ایران در مواردی که طرح ها درست انتخاب شده و با مشورت صاحب نظران و با مطالعه درست صورت گرفته، خوب و مناسب می باشد، به جز مواردی که راه اشتباها طی شده یا مدیریت کار صحیح نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه باید در کشور ثبات اقتصادی و پشتیبانی از سرمایه گذاری وجود داشته باشد، گفت: پشتیبانی از سرمایه گذاری بدین معنا است که در ابتدا سرمایه گذار از لحاظ اجتماعی دارای شخصیت ممتاز و برجسته ای باشد.
آقامحمدی با اشاره به اینکه ما در وضعیت فعلی از اینکه شخصیت های تولیدکننده را بعنوان شخصیت های موثر در امور کشور معرفی نماییم ابا داریم، اظهار داشت: ممکنست خیلی از شخصیت هایی که مورد احترام هستند اما تاثیر چندانی در توسعه کشور ندارند همه بشناسیم اما افرادی را که چرخه اقتصاد کشور را اداره و اشتغال را برای مردم فراهم می کنند، نشناسیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد: هیچ مسابقه ای وجود ندارد که نشان دهد چه کسانی بیش از ۲۰ هزار نفر، ۱۰ هزار نفر یا حتی پنج هزار نفر را در واحدهای تولیدی به اشتغال گرفته اند و اشتغالی مطمئن و پایدار را به وجود آورده اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در مقابل سازمان هایی درست کردیم که آنها برای وصول مطالباتشان توجه نمی کنند که تولیدکننده در چه وضعیتی قرار دارد؛ بدین سبب حمایت ها و مشوق ها باید فراهم باشد، همین طور از لحاظ تامین مالی باید همه ابزارها به کار گرفته شود و بازار پول و بازار سرمایه توامان همراهی کنند.
وی اظهار داشت: باید موقعیتی فراهم گردد تا در صورت ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان همه همراه تولیدکننده باشند تا به زمین نخورد، واحد تولیدی تعطیل نشود یا کارهای آن با کندی پیش نرود.
آقامحمدی اشاره کرد: از لحاظ تکنولوژی از به روزآوری واحدهای تولیدی مراقب نماییم تا پشتیبانی های لازم از آنها صورت گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با تاکید بر اینکه باید موانع از سر راه تولیدکنندگان برداشته شود، اضافه کرد: وقتی فردی به دنبال ستاندن مجوز است آنرا با برخی از دستگاهها درگیر می نماییم در صورتیکه وظیفه دولت و حاکمیت است تا نهادهای خودرا متمرکز و محل های سرمایه گذاری را معین کند.
آقا محمدی اشاره کرد: جایی که باید مجوز محیط زیست یا مجوزهای مختلف را داشته باشد باید همه را یکپارچه نماییم و آمایش سرزمینی تولیدات را در نظر بگیریم.
وی افزود: از جانب دیگر باید به طور قطع استراتژی توسعه صنعتی و کشاورزی را با یکدیگر مرتبط نماییم و هر یک از آنها استراتژی توسعه خودرا بطور کامل داشته باشند.
آقامحمدی گفت: این اقدام نیازمند آنست تا از شروع سال جاری دستگاه های اجرائی کشور با یکدیگر کمک کنند، زنجیره ها را شکل دهند و زنجیره های تولید کشور را تحت حمایت همه جانبه قرار دهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلان اینکه در زنجیره تولید، واحد کوچک و بزرگ دیگر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، اظهار داشت: تولید واحد کوچک در اختیار واحد بزرگ تر قرار می گیرد و همه در یک راستا محصول را به بازار عرضه می کنند.
وی با اعلان اینکه زمینه صادرات را باید برای آنها فراهم نماییم تا بتوانند محصولات خودرا در خارج از ایران به فروش برسانند، گفت: این اقدام علاوه بر اینکه به سبب افزایش حجم کالای تولید موجب افزایش کیفیت محصول، رشد واحد تولیدی و کاهش قیمت تمام شده می شود، موجب خواهد شد که مصرف کننده نیز مورد حمایت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه باید با واحدهای تولیدی در مورد استانداردها بحث و مذاکره کرد و کمک نماییم تا استانداردهای مورد نیاز را رعایت نمایند، اضافه کرد: اگر برای رسیدن به آن استانداردها نیازمند سرمایه گذاری هستند باید زمینه لازم برای سرمایه گذاری را فراهم نماییم.
آقامحمدی اشاره کرد: امیدواریم پس از سه سال که بحث تولید و جهش تولید مطرح شده بود و اینک تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها که بعنوان شعار سال مطرح گردیده است موفق شویم مانند سال ۹۹ که جهش تولید خیز مناسبی را شروع کرد این خیز ادامه پیدا کند، کشور در سال ۱۴۰۰ به موفقیت بزرگی نائل شود و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به سرعت تغییر کند.منبع:

1400/01/09
14:14:01
5.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش