بدهی 28 تریلیون دلاری دولت آمریكا

بدهی 28 تریلیون دلاری دولت آمریكا کشورهای خارجی بیشتر از هفت تریلیون دلار اوراق قرضه آمریکا را در اختیار دارند.


به گزارش آنی بازار به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های دولت این کشور تا آخر ماه مارس به ۲۸ تریلیون و ۱۰۳ میلیارد و ۵۹۹ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا آخر این ماه به صورت متوسط ۸۵ هزار و ۹۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به صورت متوسط ۲۲۴ هزار و ۴۵۵ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا آخر ماه مارس به چهار تریلیون و ۵۳۱ میلیارد و ۳۱۹ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۸۸ میلیارد و ۳۲ میلیون دلار، تأمین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۱۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۷۲۳ میلیارد و ۸۴۹ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۹۶ میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلار است.
هم چنین تا آخر این ماه، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۵ تریلیون و ۶۷۹ میلیارد و ۱۳۷ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۱ تریلیون و ۱۷۶ میلیارد و ۵۱ میلیون دلار در ارتباط با بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۲۱ میلیارد و ۹۶۴ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۱۳۳ میلیارد و ۱۸۳ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۹۱۷ میلیارد و ۵۰ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۱۱ میلیارد و ۲۹ میلیون دلار از این کسری در ارتباط با تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در چارچوب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها هم مجموع دارایی های ملی ۱۶۰ تریلیون دلار و ۸۷۴ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۳۲ تریلیون و ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1400/01/10
11:36:42
5.0 / 5
440
تگهای خبر: تجاری , دلار , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش