نوبخت:

اعتبار یكسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است

اعتبار یكسان سازی حقوق بازنشستگان پیش بینی شده است محمد باقر نوبخت اظهار داشت: برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1400 اعتبار کافی در نظر گرفته شده و نه فقط مشکلی در این رابطه برای بازنشستگان کشوری و لشکری وجود ندارد، بلکه برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم این یکسان سازی  انجام شده است.به گزارش روز چهارشنبه گروه اقتصادی ایرنا از سازمان برنامه و بودجه کشور «محمد باقر نوبخت» در دیدار با نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری، اضافه کرد: اینکه در وضعیت سخت اقتصادی هستیم بر کسی پوشیده نیست اما بعنوان مقام مسول در سازمان برنامه و بودجه کشور معتقدم هر تصمیمی که گرفته می شود از نظر هزینه- فایده باید بررسی شود. به باورم همین مقدار کمی را که داریم باید عادلانه، با انصاف و عاقلانه توزیع نماییم.

نوبخت افزود: ما سال قبل جلسه ای داشتیم و با هم قرار گذاشتیم که موضوع یکسان سازی را اجرا نماییم و من خواهش کردم که به من اعتماد کنید و علاقمند هستم این کار صورت گیرد و در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری تشکیل شد و امروز قدردان نظرات و همفکری های شما هستم.

معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ اعتبار کافی در نظر گرفته شده و نه فقط مشکلی در این رابطه برای بازنشستگان کشوری و لشکری وجود ندارد، بلکه برای تامین اجتماعی هم این کار انجام شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: گرچه متناسب سازی حقوق عده ای از بازنشستگان در مردادماه ۱۳۹۹ بصورت افزایش حقوق انجام شد، اما احکام این متناسب سازی را توانستیم باردیگر یکبار در اواخر اسفندماه و الان هم برای سال ۱۴۰۰ برای همه آنان اصلاح نماییم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت: از مهرماه ۱۳۹۹ حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری بر طبق فرمول ۹۰ درصد به انجام رسید. یعنی اینکه هر بازنشسته باید حداقل ۹۰ درصد حقوق شاغلین هم طبقه و همتراز خودرا دریافت کند. بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان هم در بودجه سال ۱۴۰۰ برای بازنشستگان مشمول تامین اجتماعی در نظر گرفته شد.

در اختتام جلسه نوبخت اشاره کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور مصمم است با همفکری و مشورت نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشکری، لایحه دائمی شدن یکسان سازی بازنشستگان را در قالب لایحه دو فوریتی تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.1400/01/19
23:10:19
5.0 / 5
418
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش