مشاور رئیس جمهوری:

سال درخشانی در انتظار مناطق آزاد كشور است

سال درخشانی در انتظار مناطق آزاد كشور است به گزارش آنی بازار مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اظهار داشت: بر مبنای نامگذاری سال جاری وبا توجه به شعار تعیین و ابلاغ گردیده از جانب مقام معظم رهبری و راهکارهای ترسیم شده، سال درخشانی در پیش روی مناطق آزاد ایران است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا حمیدرضا مومنی پنجشنبه در مسافرت یک روزه به منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بعد از مشخص شدن شعار سال جاری از جانب مقام معظم رهبری در خصوص تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی، بازدید از مناطق آزاد کسور را در یک فاصله زمانی در اولین مرحله فعالیت سال جاری قرار دادیم.
وی ادامه داد: در این بازدیدها موانع و مشکلات بررسی می شوند و در یک کارگروه خاص پشتیبانی ها را در 2 بخش تقسیم بندی خواهیم کرد.
مومنی اظهار داشت: بیشتر تولیدهای مناطق آزاد در بخش تأمین ارزی و ریالی و قوانین و مقررات است که باید بررسی شوند تا در بازه زمانی معینی بتوانیم قوانین و مقررات را لحاظ نماییم.
مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران اظهار داشت: قوانین خوبی در کشور و هم در سطح مناطق آزاد وجود دارد که باید جهت گیری و سمت آنها به سویی برود که شعار اصلی که در بحث تولید است محقق شود.
مومنی اظهار داشت: یکی از مأموریت های اصلی مناطق آزاد، کمک به رونق تولید است و این تولید باید حتما با نگاه توسعه صادرات به خارج از کشور باشد که در دستور کار قرر دارد.
وی ضمن اشاره به مشکلات مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اظهار داشت: این مشکلات خیلی از تولید کنندگان را تحت الشعاع قرار داده و عملا در عرصه تولید نمی توانیم صادرات سودآوری داشته باشیم که قابل رقابت با رقبای خارجی باشد.
وی بیان نمود: در حوزه مانع زدایی مشکلات بخشهای مختلف تولیدی را بررسی می نماییم و بطور حتم در یک فاصله زمانی کوتاه با دستگاههای مربوطه در این بخش نشستها را برگزار می نماییم و اگر احتیاج به دریافت مصوبات از مجلس باشد کار از راه مجلس دنبال و پیگیری می شود.
وی اضافه کرد: سال جاری سال درخشانی برای مناطق آزاد خواهد بود تا در انتهای سال شعاری را که مقام معظم رهبری مطرح نمودند با سربلندی و افتخار در مناطق آزاد بتوانیم اجرایی نماییم.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.منبع:

1400/01/20
12:09:35
5.0 / 5
150
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش