نماینده كرمانشاه:

۶۰ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و تولید اختصاص یافته است

۶۰ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و تولید اختصاص یافته است نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به افزایش قابل توجه بودجه کشور در حوزه های تولید، اشتغال زایی و محرومیت زدایی، اظهار داشت: در بودجه سال جاری حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان برای این بخش ها اختصاص یافته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، «محمد رشیدی» عصر پنجشنبه در نشستی خبری به میزبانی خبرگزاری ایسنا، عنوان کرد: مجلس برای بودجه سال جاری و خارج شدن بسیاری بخش ها از تنگناهای مالی تلاش بسیاری کرد همچون اینکه ۳۲ هزار میلیارد تومان تنها برای اشتغالزایی تصویب کرد که هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن سهم استان کرمانشاه است.
وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته اختصاص ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی در کشور بوده که ۷۰۰ میلیارد تومان آن به کرمانشاه اختصاص پیدا کرده است.
رشیدی افزود: از آنجایی که بخش عظیمی از تولیدات کشور در حوزه کشاورزی انجام و ظرفیت های زیادی وجود دارد، هشت هزار میلیارد تومان هم به این حوزه اختصاص پیدا کرد تا نسبت به بودجه سال قبل سه هزار میلیارد تومان رشد کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات یاد شده ۶ هزار میلیارد تومان هم برای آب و چهار هزار میلیارد تومان برای راه راه روستایی در نظر گرفته شده تا بخش اعظمی از مشکلات این بخش ها رفع گردد.
وی همینطور به کوشش برای اختصاص رقمی به صندوق پشتیبانی از محصولات و تولیدات کشاورزی هم اشاره نمود و اظهار داشت: با رایزنی ها و پیگیری های انجام شده سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هم به این صندوق اختصاص یافت که فکر می کنم با عنایت به خشکسالی سال جاری در رفع گوشه ای از مشکلات کشاورزان موثر باشد.
رشیدی، مجانی کردن حامل های انرژی مثل آب، برق و گاز برای پنج میلیون خانوار ایرانی، افزایش حقوق رزمندگان معسر به ۲۲ میلیون ریال و معافیت مالیاتی تمام اصناف تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان سود سالیانه و معافیت مالیاتی ۲۰ درصد برای همه واحدهای تولیدی و اصناف را جزو دیگر اقدامات موثر مجلس در یکسال اخیر برای افزایش سطح رفاهی اقشار صدمه پذیر برشمرد و اظهار داشت: در مقابل با وضع مالیات برای واحدهای مسکونی و خودرو های گرانقیمت و افرادی که سفرهای خارجی می روند برای کشور درآمدزایی بوجود آمد.
تشریح اقدامات مجمع نمایندگان استان کرمانشاه
عضو مجمع نمایندگان استان در بخش دیگری از سخنانش به تشریح بعضی از اقدامات صورت گرفته این مجمع برای رفع مشکلات کرمانشاه اشاره و اظهار نمود: یکی از این مشکلات نداشتن تصفیه خانه فاضلاب بود که با رایزنی های فراوان موفق شدیم بودجه ۱۸ میلیارد تومانی دولت برای این کار را به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد با تخصیص این رقم حداکثر در مدت ۲ سال آینده شاهد راه اندازی و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه باشیم.
رشیدی همینطور ضمن اشاره به افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی بودجه برای ساماندهی آبشوران و رساندن رقم درنظرگرفته به ۱۱۲ میلیارد تومان، اظهار داشت: همه نمایندگان استان متفق القول هستند که این پروژه هرچه زودتر اجرایی و کار ساماندهی آن که سال هاست به طول انجامیده آخر یابد.
نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال جاری برای رفع مشکل آب آشامیدنی کرمانشاه را خاطرنشان کرد و اضافه کرد: مقرر شده تا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) پای کار آمده و پروژه آبرسانی را اجرایی کند.
وی احیای سامانه سردسیری را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و اظهار داشت: ۲۷ هزار میلیارد تومان اوراق مالی برای این کار اختصاص یافته که نقش موثری در رفع مشکل آب شهرستان کرمانشاه خواهد داشت.
رشیدی با اشاره به اینکه وزارت نفت هم مقرر است بزودی اجرای چند پروژه از صنایع پایین دستی پتروشیمی کرمانشاه با سرمایه گذاری ۲۹۰ میلیون دلاری را آغاز کند، از حضور یک سرمایه گذار در استان اطلاع داد که مقرر است پروژه ای با بیشتر از هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال زایی اجرا نماید.
عضو مجمع نمایندگان استان، سطح نگاه برخی مدیران به بحث سرمایه گذاری و فراهم کردن شرایط لازم برای حضور آنها را بسیار ابتدایی و سطحی دانست و اظهار داشت: این در حالیست که ما باید همه تلاش خویش را برای جذب حداکثری این افراد در همه بخش ها به کار گیریم.
ارز ۴۲۰۰ تومانی عامل همه نابسامانی ها و افزایش های غیرمعقول است
وی در ادامه با تکیه بر اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور باید حذف شود، آنرا عامل همه نابسامانی ها و افزایش های غیرمعقول یکی دو سال گذشته در کشور دانست و اظهار داشت: در این ارز فساد بسیاری وجود دارد که نتیجه آن کمبود برخی کالاها و تشکیل صف های طویل مرغ است.
رشیدی با اشاره به اینکه تا بساط ارز ۴۲۰۰ تومانی برچیده نشود نمی توان انتظار بهبود وضعیت و ثبات قیمت ها را داشت، اظهار داشت: مجلس با جدیت و قوت این مورد را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد نمود.
سریال نون خ می تواند معرف خوبی برای گردشگری کرمانشاه باشد
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس یازدهم بخش دیگری از سخنان خویش را معطوف سریال "نون خ" کرد و اظهار داشت: این سریال با عنایت به علاقه مندان فراوانی که دارد می تواند معرف خوبی برای استان و خصوصا حوزه گردشگری آن باشد.
وی همینطور از نگاه مثبت صدا و سیما به تداوم ساخت سریال نون خ برای ایام نوروز سالهای آتی اشاره نمود و اضافه کرد: باید از ظرفیت این سریال برای معرفی هر چه بیشتر کرمانشاه استفاده و شرایطی ایجاد نماییم تا جاذبه های دیدنی و گردشگری استان بیشتر به چشم آید.
رشیدی همینطور با انتقاد از مدیر سابق اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، آشنا نبودن وی به چارچوب و اصول کاری در این اداره تخصصی را یکی از عاملهای مهم افت استان در این عرصه برشمرد و اظهار داشت: نتیجه آن قرار گرفتن کرمانشاه در رده ۳۱ استان های کشور از نظر عملکردی بوده است.
رفع مشکل آب و گاز روستاهای شهرستان کرمانشاه در سرکشی های انجام شده
نماینده مردم کرمانشاه همینطور در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه سرکشی های صورت گرفته از حوزه انتخابیه در ماه های اخیر آیا تابحال بازدهی مناسبی داشته و منجر به رفع مشکل آنها شده است، اظهار داشت: خوشبختانه در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفت که همچون آنها میتوان به رفع مشکل آب چند روستای بخش ماهیدشت، سرفیروزآباد، عثمانوند و درود فرامان اشاره نمود.
وی تصریح کرد: اهالی بخش کوزران هم مشکل گاز داشتند که در رایزنی های انجام شده با وزارت نیرو خوشبختانه کار انتقال گاز به این بخش و روستاهای آن در دست اقدام است و به زودی پیمانکار پروژه هم مشخص و عملیات اجرایی شروع می شود.
رشیدی خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان کرمانشاه چند مشکل عمده دارند که یکی از آنها در ارتباط با راه است که با پیگیری های انجام شده توانستیم اعتبار هفت میلیاردی سال قبل را برای سال جاری به ۵۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی دیگر مشکل عمده روستاها را در ارتباط با آب آشامیدنی آنها اعلام نمود و اظهار داشت: در این حوزه هم موفق به تصویب اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان جهت رفع این مشکل در سطح روستاهای استان شدیم.
وی مشکل دیگر روستاها را بحث اینترنت آنها عنوان و ضمن اشاره به نیاز دانش آموزان جهت استفاده از برنامه شاد در دوران کرونا، اظهار داشت: بزودی جلسه ای با وزیر ارتباطات خواهم داشت تا در این خصوص چاره اندیشی و مشکلات به حداقل برسد هرچند سال جاری هم جلوی افزایش هزینه اینترنت را گرفتیم و اجازه گران شدن آنرا ندادیم.
رشیدی همینطور ضمن اشاره به مشکل اشتغال در روستاها با وجود توانمندی های موجود، بر تقویت و انجام کارهای فرهنگی در این محیط ها تصریح کرد.
نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر تداوم سرکشی از مناطق روستایی و کمتر برخوردار حوزه انتخابیه خود، اظهار داشت: این حضور و شنیدن مشکلات مردم آنها را به آینده امیدوارتر می کند.
وی با تقدیر از صبوری و همراهی مردم با مسئولان نظام در ۴۲ سال گذشته، اظهار داشت: آنها شایسته بهترین خدمات هستند و همه ما موظفیم نهایت توان و تلاش خویش را برای رفع مشکلات آنها به کار گیریم.
رشیدی همینطور ضمن اشاره به دایر بودن دفترش در شهر کرمانشاه، اظهار داشت: در این زمان هم باوجود انتشار کرونا با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی همیشه پذیرای مردم بودیم.
بازگشت راهیان به لیگ دسته اول را به صورت جدی پیگیری می کنیم
عضو مجمع نمایندگان استان همینطور در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ایرنا در مورد وضعیت تیم راهیان کرمانشاه اظهار داشت: بازگشت راهیان به رقابت های لیگ دسته اول را به صورت جدی پیگیری می نماییم.
وی اظهار داشت: بازگشت راهیان کرمانشاه به رقابت های لیگ برای ورزش استان هم سودمند خواهد بود و همه اعضای مجمع هم بازگشت باردیگر این تیم را پیگیری می کند.
رشیدی در انتها اظهار داشت: نمایندگان استان نه تنها از تیم های فوتبال بلکه از همه رشته های ورزشی حمایت و معتقد هستند ورزش می تواند عامل موثری برای نشاط اجتماعی باشد.منبع:

1400/01/22
13:04:37
5.0 / 5
235
تگهای خبر: ارز , تخصص , تولید , ثبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش