بررسی گزارش شفافیت تراكنش ها در كمیسیون اقتصادی

بررسی گزارش شفافیت تراكنش ها در كمیسیون اقتصادی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش این کمیسیون درباره شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین در رابطه با حکمرانی ریال در جلسه این کمیسیون آگاهی داد.


مهدی طغیانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: این کمیسیون گزارشی را باتوجه به ماده ۴۵ بخشنامه داخلی در مورد مباحث شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین در رابطه با حکمرانی ریال تدوین کرده و به یک سری احکام قانونی رسیده بود که امروز این مساله مطرح و بررسی گردید اما در نهایت جمع بندی نشد. براین اساس مقرر شد، این گزارش به کمیته موردنظر جهت بررسی بیشتر ارجاع شود و پس از تدوین نهایی به کمیسیون اقتصادی ارسال شود.
طغیانی از بررسی استفساریه معافیت مالیاتی مستخدمین و کارکنان در مناطق آزاد در این نشست آگاهی داد و اظهار داشت: دیوان عدالت اداری سال قبل با استناد به ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد، اعلام نمود که مستخدمین و کارکنان در این مناطق مشمول معافیت مالیاتی نمی شوند و تنها سرمایه گذار یا صاحب کسب وکار شامل معافیت مالیاتی خواهند شد، بدین سبب استفساریه ای در این مورد به کمیسیون اقتصادی ارسال شد.
طغیانی افزود: در این جلسه درباره معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد چه دولتی و چه خصوصی بحث و بررسی گردید اما پاسخ به یک استفساریه باید تنها بله یا خیر باشد و امکان دارد هر کدام از این دو پاسخ نتواند منطبق با ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد باشد، بدین سبب قرار شد ابتدا درباره این مساله و ابهام با شورای نگهبان مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد تا در پروسه بررسی قانونی گرفتار اشکال نشود.1400/01/22
21:05:03
5.0 / 5
533
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش