دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی كشور:

امسال، سال درخشانی برای تولید است

امسال، سال درخشانی برای تولید است به گزارش آنی بازار دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور اظهار داشت: با برنامه ریزی هایی که در ارتباط با پیشتیبانی از تولید و رفع موانع در حال انجام می باشد پیش بینی می شود، سال 1400 سال درخشانی برای تولید و اشتغال کشور باشد.


حمیدرضا مومنی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در قم در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: تامین منابع مالی با اهمیت ترین اقدامی است که در حوزه پشتیبانی از تولید در حال انجام می باشد و در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز موانع تولید احصا و در حال رایزنی با دستگاه های اجرائی برای رفع آنها هستیم.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، کمبود منابع و تامین ارز رایزنی های گسترده ای با بانکها و صندوق های مالی در حال انجام می باشد.
استاندار قم نیز عنوان کرد: شهرک های صنعتی قم که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران واقع شده یک مزیت اقتصادی ویژه برای این استان است.
بهرام سرمست گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با وضعیت خاصی که در خود دارد می تواند مکمل تولید و اشتغال استان شده و تحول زیادی در اقتصاد قم ایجاد نماید.
وی افزود: هدف اصلی استان قم در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه آنست.
به گفته استاندار قم، برای رفع قسمتی از موانع تولید و اشتغال در مناطق ویژه اقتصادی باید تغییراتی در قوانین ملی صورت بگیرد.
سرمست اشاره کرد: برای بهینه سازی مصرف انرژی، فرآیندهای تولید و سودآوری بیشتر عارضه یابی از فعالیت واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در حال انجام می باشد و کلینیگ مشاوره ای در همین خصوص در این استان به راه افتاده است.
استاندار قم و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی کشور عصر امروز ضمن بازدید از چند واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مشکلات و موانع تولید در این منطقه را بررسی کردند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه بعنوان مهم ترین و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در راه جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس بمنظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر می باشد نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم حالا ۱۲۲ واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می کند که این رقم نمایان گر فعالیت ۸۷ درصد واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه است.
از میان این ۱۲۲ واحد ۱۰۰ واحد درزمینهٔ کارهای تولیدی و ۲۲ واحد نیز درزمینهٔ کارهای تجاری و خدماتی مشغول کار است.
بخش سلفچگان یکی از بخش های پنج گانه استان قم است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد.منبع:

1400/01/29
14:17:03
5.0 / 5
347
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش