۷۰۰ شغل توسط ستاد تسهیل در خراسان رضوی به وجود آمد

۷۰۰ شغل توسط ستاد تسهیل در خراسان رضوی به وجود آمد ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: عملکرد یک سال اخیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان زمینه اشتغال 700 نفر را در پروسه احیای واحدهای تولیدی راکد و ایجاد واحدهای جدید فراهم نموده است.


مرتضی اشرفی عصر سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا اضافه کرد: احیای واحدهای تولیدی یا ایجاد واحدهای جدید از محل اجرای مصوبات این کارگروه شمار اشتغال را در این استان از ۸۱ هزار و ۷۸۵ نفر به ۸۲ هزار و ۴۸۵ نفر افزایش داده است.
وی افزود: پارینه ۱۹۹ نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع استان (نشستهای گروه های کاری ذیل کارگروه و نشستهای کارگروه) با حضور مسئولان استانی انجام شد که در این نشستها یکهزار و ۴۳۸ پرونده مربوط به مشکلات واحدهای تولیدی استان بررسی گردید.
معاون استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: نتیجه این نشستها هزار و ۷۰۷ مصوبه در پی داشت که تا حالا ۸۲۱ مورد از این مصوبات معادل ۴۸ درصد اجرائی شده و ۷۸۷ مصوبه در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: این در حالیست که در طول سال ۱۳۹۸ کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی ۱۳۵ نشست برگزار کرده بود که منجر به دو هزار و ۶۹۵ مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی شده و همین طور در مجموع ۷۴ درصد مصوبات آن اجرائی شد.
اشرفی افزود: بر این اساس شمار نشستهای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بمنظور برطرف نمودن مشکلات استان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از رشد ۴۷ درصدی برخوردار بوده است.
وی اظهار داشت: در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرائی خراسان رضوی درباب اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، به ترتیب اداره کل جهاد کشاورزی، شرکت توزیع برق، شرکت شهرک ای صنعتی و شرکت پخش فرآوردهای نفتی دارای بیشترین درصد رشد در تعداد مصوبات اجرائی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بودند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: شمار مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در سال ۹۹ در بخش تامین مالی و تسهیلات حوزه بانکی، ۳۵۶ مصوبه بوده که از این تعداد ۱۲۴ مصوبه اجرا شده در صورتیکه تعداد مصوبات این بخش در سال ۹۸ به میزان ۲۳۸ مصوبه بوده که از این تعداد ۲۲ مصوبه اجرا شده است.
وی افزود: بانک های ملی، سپه، صنعت و معدن و توسعه تعاون بیشترین تعداد مصوبات اجرائی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در سال ۹۹ را نسبت به دیگر بانکها داشته اند.
اشرفی اظهار داشت: در نشست امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درخواستهای ۱۰ واحد تولیدی استان در حوزه های مختلف بررسی و راهکارهای لازم برای اتخاذ آنها به تصویب رسید.
وی موضوع درخواستهای این واحدها را در این جلسه "افتتاح مرکز معاینه فنی، تخصیص آب، تقسیط بدهی مالیات عملکرد و ارزش افزوده و بخشودگی جرایم، صدور پروانه بهره برداری، تشکیل کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی، رفع مسدودی حسابهای بانکی، تامین سوخت، تعیین تکلیف پرداخت تسهیلات و محاسبه قانونی بدهی" برشمرد.


1400/02/02
13:18:21
5.0 / 5
366
تگهای خبر: ارز , ارزش , ارزیابی , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش