معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد:

تعامل دولت و مجلس، تهدیدها را به فرصت تبدیل می كند

تعامل دولت و مجلس، تهدیدها را به فرصت تبدیل می كند به گزارش آنی بازار معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی از تلاش این معاونت برای تعامل با مجلس شورای اسلامی آگاهی داد و اظهار داشت: تعامل مناسب با نمایندگان مجلس، می تواند تهدیدهای احتمالی را به فرصت های سازنده تبدیل کند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، «هادی قوامی» در نشست هم اندیشی مدیران پارلمانی سازمان های تابعه این وزارتخانه، اضافه کرد: در تلاشیم با هم افزایی و ارائه پاسخ درست و بموقع به نمایندگان مجلس، تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت خصوصاً در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعامل با حوزه پارلمانی وزارت اقتصاد، از وام های خرد گرفته تا تامین مالی پروژه های شرکتها در استان های خودرا پیگیری می کنند و در همین خصوص، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سالیانه بیش از ۲ هزار مکاتبه با بانکهای بزرگ کشور در بخش های مختلف دارند.
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد گفت: نمایندگان مجلس در زمینه گمرک و مالیات، واگذاری ها، اموال تملیکی، سرمایه گذاری خارجی، بیمه ها و مسایل استانها که امور متنوعی را شامل می شود و همین طور از ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز تقاضاهایی دارند که در قالب ملاقات با مدیران سازمان های زیر مجموعه و وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح می شود.
معاون وزیر اقتصاد افزود: نمایندگان مجلس همین طور تذکرهایی را که در طول هفته نسبت به اوضاع این حوزه های تحت تکفل این وزارتخانه همچون بورس، مالیات و تامین مالی بانک ها، در قالب سوال یا تحقیق و تفحص مطرح می کنند.
وی بیان داشت: این اقدام نمایندگان، کار را در حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، دشوار می کند و این دشواری در سال آخر دولت و مصادف با سال نخست دوره جدید مجلس بیشتر شده است.
قوامی اظهار داشت: با وجود تنوع و تعدد حوزه های کاری، دارای هدف واحد هستیم و باید با همکاری مسئولان امور مجلس سازمان های تابعه در آخر دولت دوازدهم گزارشی تهیه نماییم که در طول هشت سال، آماری از سوؤالات، مکاتبه های نمایندگان، تذکرات، استیضاح یا تحقیق و تفحص و سایر موارد در آن موجود باشد تا گزارش نهایی آماده و بوسیله معاونت پارلمانی ریاست جمهوری به رئیس جمهوری تقدیم شود.
این گزارش حاکی می باشد، مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز طی سخنانی در ادامه این هم اندیشی اظهار داشت: انتظارات نمایندگان مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای، انتظارات درستی است و باید برای آن چاره پیدا نماییم.
«حجت الله صیدی»، نظام بانکی را گره گشای مشکلات اقتصادی کشور خواند که با وجود تحریم ها، در زمینه بانکداری الکترونیک در جهان سربلند است.
وی ادامه داد: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت و در نظام بانکی ایران پنج ثانیه است؛ بدین جهت نظام بانکی کشور با وجود تحریم ها از سرافرازان بانکداری در دنیا است و نشان داده است که کارش را به خوبی انجام می دهد.
منبع:

1400/02/03
13:06:16
5.0 / 5
170
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش