فروش سفته و برات زیاد شد

فروش سفته و برات زیاد شد به گزارش آنی بازار طبق اعلام بانک مرکزی در بهمن ماه سال قبل بالغ بر هشت میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با ماه قبل و دوره مشابه سال قبل ۲۱.۲ و ۴۰.۳ درصد افزایش را نشان داده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بالغ بر هشت میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان سفته و برات در بهمن ماه سال قبل در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱.۲ و ۴۰.۳ درصد افزایش پیدا کرد. در ۱۱ ماه اول سال گذشته هم بالغ بر ۷۴ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۴.۶ درصد افزایش را نشان داده است.
همچنین، در بهمن ماه ۱۳۹۹ معادل ۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد که در این ماه شاخصهای تعداد و مبلغ سفته و برات برگشت خورده به ترتیب به اعداد ۱۰۹.۵ و ۷۱.۳ رسـید که در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۸۳.۷ و ۱۹.۸ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبـل هم از نظر تعداد ۲۱.۳۲ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ هم معادل ۷۱.۴ درصد کاهش را نشان داده است.
شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در بهمن ماه سال قبل هم به عدد ۶۵.۱ رسید که عدد شاخص مذکور در بهمن ماه ۱۳۹۸ معادل ۲۷۵.۶ بوده است.
علاوه براین، در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۹ معادل ۶۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی حدود ۲۰۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد. در این دوره متوسط شاخصهای تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۸.۶ و ۱۰۱.۴ رسید که نسبت به دوره مشابه سال پیش از لحاظ تعداد ۳.۲ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ ۱۳.۵ درصد افزایش را نشان داده است.
از طرفی، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۹ به عدد ۱۲۸ رسید که عدد شاخص مذکور در ۱۱ ماه اول سـال ۱۳۹۸ معادل ۱۱۰.۹ بوده است.1400/02/04
11:35:23
5.0 / 5
408
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش