هیات رییسه كمیسیون تلفیق:

درباره ابهامات جداول بودجه روشنگری می نماییم

درباره ابهامات جداول بودجه روشنگری می نماییم به گزارش آنی بازار هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه به دنبال نامه برخی از نمایندگان مجلس برای رفع برخی ابهام ها درباره جداول بودجه ۱۴۰۰ تصریح کرد که این کمیسیون بودجه را در موعد قانونی انجام داده و برابر نمایندگانی که ابهام دارند روشنگری خواهد نمود.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، به دنبال نامه برخی از نمایندگان مجلس برای رفع برخی ابهام ها درباره جداول بودجه ۱۴۰۰، هیات رییسه کمیسیون تلفیق متشکل از الیاس نادران (رییس) سید محسن دهنوی (نائب رئیس اول)، ابراهیم عزیزی (نائب رئیس دوم)، رحیم زارع (سخنگو)، محمد رشیدی (دبیر) و مجتبی رضاخواه (دبیر) درباره این جداول توضیحاتی عرضه کرد.
در این نامه ضمن اشاره به مطالبی که به تازگی در افضای مجازی و رسانه ای مطالبی در مورد نحوه تدوین جداول بودجه سال ۱۴۰۰ انتشار یافته، آمده است: اعضای هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ آمادگی دارند در هر مکان و زمان و به هر نحوی که همکاران بزرگوار لازم بدانند اطلاع رسانی کرده و به شبهات و ابهامات پاسخ دهند. در مقابل نمایندگانی که ابهام دارند، مستقل از تعدادشان، وظیفه خویش را روشنگری و عرضه توضیحات می دانیم تا کلیه مسائل بر طرف شود.
هیات رییسه کمیسیون تلفیق در این نامه آورده است: شرایط بودجه پیشنهادی اولیه و ناهم تراز دولت، رد کلیات در صحن علنی، اصرار بر ابلاغ بودجه پیش از آخر سال و از دست رفتن فرصت سه هفته ای مجلس همه و همه سبب محدودیت زمانی جدی در بررسی بودجه شد. هر چند، با زحمات شبانه روزی همه نمایندگان در جلسات صحن علنی مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق، بودجه سال ۱۴۰۰ تا آخر سال نهایی و ابلاغ گردید تا کشور سال جدید را با بودجه بندی مناسب آغاز کند.
در این نامه ضمن اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق و هیات رییسه این کمیسیون، کار خویش را قانونی و در موعد مقرر انجام داده و بودجه هم در موعد قانونی به دولت ابلاغ گردیده است، تصریح کرد: در شرایط موجود کشور که کمر مردم زیر بار گرانی ها و تحریم های ظالمانه خم شده و کشور درگیر مشکل فراگیر کرونا و مذاکرات هسته ای وین است، بیشتر از هر زمان دیگر به همدلی و حل مسائل و ابهامات از راه گفت و گو نیاز داریم.
حاشیه سازی به مصلحت جریان انقلاب نیست/ همگان را به خویشتنداری دعوت می کنیم
در بخش دیگری از این نامه آمده است: حاشیه سازی برای مجلس انقلابی و دولت، حتی اگر کاستی هم وجود داشته باشد منجر به نگرانی بیش تر دلسوزان انقلاب شده و به مصلحت جریان انقلاب نیست. بنابراین همگان را به خویشتن داری و بررسی جامع تر اظهارات و اثرات اجتماعی آن دعوت می نماییم.
هیات رییسه کمیسیون تلفیق یادآورشد: در بودجه با مشورت نمایندگان کمیسیون های تخصصی در کمیسیون تلفیق، قدم های بزرگی برداشته شده. نخست اینکه برای اولین بار بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد تومان به امر مبارک محرومیت زدایی اختصاص یافته که نحوه توزیع آن بین شهرستان ها، پیش از تصویب بودجه در صحن، به استحضار روسای مجامع استانی رسیده است. همینطور مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان برای آب رسانی روستایی اختصاص یافته و اگر سال دیگر معادل همین مبلغ اختصاص پیدا کند دیگر در کشور، روستای بالای بیست خانوار فاقد آب شرب بهداشتی نخواهیم داشت.
در ادامه این نامه تاکید شد: همینطور مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای راه روستایی اختصاص یافته که افق تکمیل کل راه های روستایی بالای بیست خانوار ۴ ساله پیشبینی شده است. بدیهی است در سال آینده میتوان تمرکز بیشتری بر راه های روستایی داشت. علاوه بر این مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان برای تقویت تولید و اشتغال در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، نفت و نیرو، زیربناهای توسعه و گردشگری و... پیشبینی شده که تحقق هدف یک میلیون شغل خالص را به سادگی ممکن می سازد.
در ادامه این نامه ضمن اشاره به تبصره ۱۶ که در امر ازدواج، مسکن و تعالی خانواده ده ها و بلکه صدها هزار میلیارد تومان منابع بانکی هدفمند در نظر گرفته شده است، آمده است: این مورد سبب می شود تا زمینه افزایش نرخ زاد و ولد و تشکیل خانواده را فراهم سازد.
کمیسیون تلفیق در این نامه تصریح کرد: برای اولین بار آن قدر بودجه و اختیارات و رفع موانع تولید در حوزه کشاورزی اختصاص یافته که به شهادت رئیس محترم کمیسیون کشاورزی مجلس، بودجه سال ۱۴۰۰ بوی کشاورزی می دهد.
در این نامه آمده است: در ارتقاء و تقویت بنیه فرهنگی و رفع صدمه های اجتماعی، هزاران میلیارد اختصاص یافته که به اظهار نمایندگان این کمیسیون ها بی سابقه بوده است. در مورد مسائل آموزشی، چه در سطح آموزش عالی و چه در آموزش وپرورش اعتبارات بی نظیری اختصاص یافته است.
در ادامه این نامه با تکیه بر اینکه در مورد بازنشستگان تأمین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، حقوق و البسه سربازان و سایر اقشار بیشتر از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است، تاکید شد: کارشناسان این حوزه می توانند گواهی دهند که این کار در چند سال قبل بی سابقه بوده است.
اعضای کمیسیون تلفیق خاطرنشان کردند: در تقویت بنیه دفاعی، توانمندی های هسته ای، اعتبارات قوه قضائیه، صدا و سیما و دستگاه هایی که حکم قوانین دائمی و برنامه ششم در مورد آنها در لایحه بودجه عنایت جدی نشده بود، بیشتر از همه، نمایندگان این کمیسیون ها در کمیسیون تلفیق بودجه می توانند شهادت دهند که چه راهگشایی هایی صورت گرفته است. همینطور در مقابل بزرگی و صبوری ملت بزرگ ایران بی گمان مجموعه کارهای شبانه روزی تک تک اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و ده ها کارشناسی که ما را در این راه یاری دادند اساسا کاری نبوده است و ما همچنان خویش را بدهکار این ملت، بخصوص محرومان و رنج کشیدگان می دانیم.


1400/02/07
11:02:12
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آموزش , بانك , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش