معاون استاندار كرمانشاه:

گران فروشان در كرمانشاه منتظر برخورد جدی باشند

گران فروشان در كرمانشاه منتظر برخورد جدی باشند به گزارش آنی بازار ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: برپایه مصوبه ستاد تنظیم بازار استان با متخلفان گرانفروشی برخورد می شود و تیم های نظارتی و بازرسی هم موظف می باشند با همراهی دستگاههای اجرایی ذیربط نظارت و بازرسی مستمر را برای کنترل قیمت ها در بازار انجام دهند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا؛ «بهزاد باباخانی» روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار سرسرای تدبیر استانداری، عنوان کرد: با عنایت به بررسی صورت گرفته در مورد عوامل موثر بر نرخ تورم استان، در ستاد تنظیم بازار مشخص شد که نرخ تورم کالاها و خدمات برخی اتحادیه ها بیشتر از میانگین کشوری است و بر این اساس دستگاههای نظارتی باید بر مبنای دستورالعمل ابلاغی اقدام گردد.
وی اضافه کرد: اصناف و بازاریان همواره در بحران ها در کنار مردم بوده اند و نقش آفرینی مطلوب این زحمتکشان همیشه قابل تقدیر است؛ امروز هم انتظار داریم اتحادیه ها و اتاق اصناف در خط مقدم بازرسی به صورت ویژه و موثر برکنترل قیمت ها نظارت کنند.
باباخانی رسیدگی فوری به شکایات و گزارش های مردمی ثبت و اعلام شده از راه سامانه های نظارتی و بازرسی اداره صمت را ضروری دانست و عنوان کرد: نقش نظارتی مردم برای کنترل قیمت ها بسیار مهم می باشد و انتظار داریم تا حصول نتیجه گزارش ها بررسی و بگونه ای اقدام گردد که مردم احساس کنند حمایت ستاد تنظیم بازار را همیشه دارند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به تحلیل و بررسی انجام شده در مورد نرخ تورم استان تاکید کرد: با عنایت به این که کالاها و خدمات موثر در بالا رفتن نرخ تورم استان مشخص شده؛ از امروز تیمی متشکل از بازرسی صمت، تعزیرات، بازرسی اتاق اصناف و نماینده استانداری تشکیل و بر مبنای جدول زمانبندی بر قیمت های بازار بخصوص در اتحادیه های با تورم بالا نظارت می کنند و با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.
باباخانی با تشریح وظایف تیم های بازرسی بر لزوم انجام اقدام مشابه در شهرستانها هم تاکید و بیان داشت: تیم های مشابه هم در تمام شهرستان های استان با مدیریت فرمانداران تشکیل و نظارت بر قیمت ها را با اهتمام جدی پیگیری و انجام خواهند داد.
او اظهار داشت: مردم هم می توانند شکایات خود در مورد گران فروشی بخصوص در اتحادیه های ذکر شده را به بازرسی صمت اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.
وی از تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم استان کرمانشاه اطلاع داد و اظهار داشت: بازرسی ها به صورت مستمر انجام و صنعت، معدن و تجارت استان گزارش هفتگی اقدامات انجام شده را در جلسات تنطیم بازار عرضه خواهد نمود.
باباخانی یکپارچه سازی و هدفمند کردن فعالیتهای نظارتی و پایش های مستمر بازار را یادآور ساخت و اظهار داشت: با همراهی مردم، اصناف و بازاریان امکان نظارت بیشتر فراهم می شود و متخلفان را در صورت عدم توجه به دستورالعمل های قانونی معرفی خواهیم کرد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، طبق گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد ۳۸.۹ درصد رسید.
بر اساس این گزارش، بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه با ۴۲.۹ درصد در ارتباط با استان کرمانشاه و کمترین نرخ هم با ۳۵.۸ درصد در ارتباط با استان قم است.
استان های کردستان و خراسان شمالی هم با ۴۲.۸ و ۴۲.۶ درصد، دومین و سومین استان های گران کشور هستند و استان های مرکزی و مازندران با نرخ تورم ۳۵.۹ درصد دیگر استان های ارزان کشور بعد از قم بوده اند.
قرار گرفتن استان کرمانشاه در بالای جدول تورم ۱۲ ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۴۰۰ در حالی است که این استان در سال ۱۳۹۷ با ۱۳ رتبه بهبود در جایگاه سیزدهم کشور نشست و در سال ۱۳۹۸ هم با ۱۴ رتبه بهبود به رتبه بیست و هفتم و جزو پنج استان با تورم پایین رسید.
نرخ تورم در ۱۲ ماهه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۹ هم عدد ۳۲.۲ درصد بود که در آن استان کرمانشاه با نرخ ۳۰.۴ در رتبه ششمین استان ارزان کشور قرار داشت.منبع:

1400/02/18
10:21:53
5.0 / 5
374
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش