مدیركل محصولات علوفه ای و جالیزی :

كاهش ۷۲ درصدی واردات بذر سیب زمینی هدف گذاری شد

كاهش ۷۲ درصدی واردات بذر سیب زمینی هدف گذاری شد مدیرکل محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: کاهش واردات 72 درصدی بذر سیب زمینی امسال نسبت به سال 99 هدف گذاری شد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «حسین اصغری» درباره برنامه کاهش واردات بذر سیب زمینی اضافه کرد: پارینه یک هزار و ۷۹۰ تن بذر سیب زمینی به کشور وارد شد که نسبت به سال ۹۸ افت ۴۶ درصدی داشت.
به گفته وی، واردات بذر سیب زمینی در سال ۹۸ حدود ۹۲۴ تن بوده است.
مدیرکل محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد: طبق برنامه در سال ۱۴۰۰ واردات بذر سیب زمینی به ۵۰۰ تن خواهد رسید.
رشد ۲۲ درصدی صادرات محصولات سبزی و صیفی
اصغری با اعلان اینکه تولید محصولات سبزی و صیفی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ۲.۵ درصدی داشته است، اضافه کرد: طبق آمارها تولید محصولات سبزی و صیفی از ۲۸ میلیون و ۱۲۱ هزار تن در سال زراعی ۹۸-۹۷ به ۲۸ میلیون و ۸۴۸ هزار تن در سال زراعی ۹۹-۹۸ رسید.
وی اشاره کرد: علی رغم مشکلات مبادلات تجاری ناشی از همه گیری بیماری کرونا، میزان صادرات محصولات سبزی و صیفی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۲ درصدی داشت، بطوریکه از سه میلیون و ۷۳۵ هزار تن در سال ۹۸ به چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تن در سال ۹۹ رسیده است.
رشد ۲۱۵ درصدی تولید بذر داخلی
مدیرکل محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید بذر سبزی و صیفی در داخل کشور، اشاره کرد: در تولید بذر گواهی شده سبزی و صیفی رشد ۲۱۵ درصدی داشته ایم و از ۱۹۰ تن در سال ۹۸ به ۵۹۹ تن در سال ۹۹ رسیده ایم.
اصغری، رشد تولید بذر هیبرید خیار و گوجه فرنگی در سال ۹۹ را ۳۵۶ درصد عنوان نمود و اضافه کرد: میزان تولید بذر هیبرید خیار و گوجه فرنگی در سال ۹۸ بیش از ۴.۶ میلیون عدد بود که به ۲۱ میلیون عدد در سال ۹۹ رسیده است.


1400/02/20
23:29:49
5.0 / 5
198
تگهای خبر: تجاری , تولید , صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش