سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد:

تحقق ۹۸ و شش دهم درصدی بودجه سال ۹۹

تحقق ۹۸ و شش دهم درصدی بودجه سال ۹۹ به گزارش آنی بازار بر مبنای اعلام سازمان برنامه و بودجه، عملکرد منابع عمومی دولت در سال ۱۳۹۹ نسبت به مصوب آن، ۹۸.۶ درصد تحقق پیدا کرده که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ حدود ۳۷.۲ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، بر مبنای آمار انتشار یافته از این نهاد درآمد دولت در سال ۹۹ حدود ۵۶۳ هزار میلیارد تومان و هزینه ۵۶۲ هزار میلیارد تومان بوده که حاکی از ۷۱۹ میلیارد تومان تراز مثبت است.
بر اساس این گزارش سال ۱۳۹۹ برخلاف فشارهای اقتصادی و سیاسی، میزان تحقق منابع عمومی دولت بخصوص در بخش حاصل از صادرات نفت خام معادل ۹۸.۶ درصد بودجه بود.
ثبت تراز مثبت ۷۱۹ میلیارد تومانی برخلاف این فشارها در حالی صورت گرفت که سازمان برنامه و بودجه کشور، نه تنها یارانه ها و حقوق و مزایای کارکنان را بدون تاخیر پرداخت کرد، بلکه مبادرت به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان، رتبه بندی فرهنگیان و پرداخت معوقات ایثارگران و فوق العاده ویژه کادر درمان کرد.
هزینه های جاری دولت پارسال تنها ۳۳ درصد و هزینه های عمرانی ۶۶ درصد رشد داشته است.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در ۱۷ آذرماه سال ۹۹ «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که بعد از فراز و نشیب های فراوان و اصلاح تصویب گردید.


1400/02/24
21:59:31
5.0 / 5
383
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش