دژپسند:

بسته سیاستی وزارت اقتصاد باعث رشد اقتصادی مثبت است

بسته سیاستی وزارت اقتصاد باعث رشد اقتصادی مثبت است به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی اجرای بسته سیاستی وزارت اقتصاد را باعث تحقق شعار سال و رشد اقتصادی مثبت در سال ۱۴۰۰ دانست.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، ف رهاد دژپسند با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری بعنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است اظهار نمود: به منظور تحقق شعار سال، بسته سیاستی مرتبط تهیه و از آغاز سالجاری در دستور کار این وزارت خانه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این بسته سیاستی به منظور تاکید بر بهبود رشد و تولید کشور، مدل مفهومی عوامل اثرگذار بر رشد اقتصادی بر اساس عوامل با منشا بنیادی مانند ثبات اقتصادی، سرمایه اجتماعی، حکمرانی خوب، توسعه مالی، اقتصاد دانش بنیان و محیط کسب و کار و همینطور منشأ بلافصل یعنی سرمایه فیزیکی، نیروی کار، عوامل واسطه و بهره وری بر مبنای نظریه های مبتنی بر رشد اقتصادی و تحقیقات صورت گرفته، طراحی شده است.

دژپسند در ادامه اظهار داشت: بسته سیاستی ۱۴۰۰ در پنج محور مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، تسهیل مالیات ستانی، تسهیل امور گمرکی، تسهیل تأمین مالی و سرمایه گذاری و تأمین مالی و مدیریت اموال دولت، تنظیم شده است.

وزیر اقتصاد با تاکید بر این که مجموعه این سیاست ها و برنامه ها به منظور تحقق شعار سال و با هدف رشد اقتصادی مثبت در سال ۱۴۰۰ تعیین شده است خاطرنشان کرد: بخش های مختلف این وزارت خانه باید تکالیفی را برای اجرای اثربخش این بسته به انجام برسانند.

وی اظهار داشت: تمامی دستگاههای مجری، باید دستورالعمل تفصیلی متناسب با اقدامات مرتبط در بسته سیاستی را تهیه و در مواردی که برای انجام اقدامات ذکر شده در بسته سیاستی به تغییر، اصلاح و یا وضع قوانین نیاز است، باید پیشنهادهای خویش را (پیش نویس حکم جدید) ارائه نمایند.

در آخر دژپسند اشاره نمود که باید ضمن نظارت های دقیق بگونه ای تمهید شود که اقداماتی که تا انتهای دوره دولت دوازدهم برنامه ریزی شده در مهلت مقرر به پایان برسد.
1400/02/27
08:27:58
5.0 / 5
416
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , ثبات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش