هزینه تولید گاوداری های سنتی و صنعتی در سال ۹۹ افزایش یافت

هزینه تولید گاوداری های سنتی و صنعتی در سال ۹۹ افزایش یافت به گزارش آنی بازار برپایه اعلام مرکز آمار، هزینه تولید گاوداری های سنتی و صنعتی سال گذشته به ترتیب ۱۵ و ۳۲.۴۲ درصد رشد داشت و بیشترین افزایش قیمت در ارتباط با کود با ۷۲.۳۲ درصد بود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مرکز آمار گزارشی از وضعیت شاخص قیمت تولیدکننده محصولات (نرخ تورم تولید) گاوداری های سنتی و صنعتی منتشر نمود که حاکی از رشد نرخ تورم در این بخش بود.
رشد ۳۲.۴۲ درصدی نرخ تورم گاوداری صنعتی
براساس این گزارش، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ به عدد ۳۰۵.۶۶ رسیده است که نسبت به سال قبل ۳۲.۴۲ درصد افزایش داشته است.
بیشترین افزایش شاخص محصولات گاوداری های صنعتی کشور در این سال نسبت به سال قبل در ارتباط با قلم «کود» (۷۲.۳۲ درصد) و کمترین افزایش در ارتباط با قلم نگاو حذفی شیری» (۷.۳۷ درصد) بوده است.
در بین اقلام محصولات گاوداری های صنعتی شاخص «گوساله نر زیر چهار ماه» نسبت به سال قبل با کاهش (۳.۶۷ درصد) مواجه بوده است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در فصل بهار به عدد ۲۳۰.۶۷ رسید که نسبت به فصل قبل ۲.۳۲ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱.۱۲ درصد کاهش داشته است.
نرخ تورم تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در فصل تابستان به عدد ۲۶۹.۸۳ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۱۶.۹۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۵.۴۴ درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در فصل پاییز به عدد ۳۴۲.۰۲ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۲۶.۷۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۸.۱۵ درصد افزایش داشته است.
نرخ تورم تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی کشور در زمستان به عدد ۳۸۰.۱۲ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۱۱.۱۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۸.۶۱ درصد افزایش داشته است.
درسال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری های صنعتی در استان های یزد و خراسان رضوی به ترتیب با ۵۳.۶۶ و ۴۷.۱۲ درصد بیشترین و استان های بوشهر و خوزستان به ترتیب با منفی ۶.۳۶ و ۱.۷۶ کمترین درصد تغییر نسبت به سال قبل داشته اند.
نرخ تورم تولید دامداری سنتی
نرخ تورم تولید دامداری سنتی در سال ۱۳۹۹ برابر با ۳۱۷.۹ بود که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
در دوره مذکور نرخ تورم تولید «بز و برغاله» ۱۱.۶ درصدی، پرورش گاو و گوساله سنتی ۶ درصد، گوسفند و بره ۹ درصد و سایر محصولات حیوانی ۴۲.۵ درصد رشد داشت.منبع:

1400/02/28
21:38:52
5.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش