رئیس اتاق ایران:

سازمان تامین اجتماعی به صاحبان اصلی خود بازگردد

سازمان تامین اجتماعی به صاحبان اصلی خود بازگردد رئیس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: دولت پذیرفته است که صاحبان سازمان تامین اجتماعی فعالان بخش خصوصی و کارگران هستند و امیدواریم پیش از اختتام این دولت این سازمان به صاحبان اصلی خود بازگردد.


غلامحسین شافعی پنجشنبه شب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در محل استانداری اضافه کرد: دولت به هیچ وجه صاحب سازمان تامین اجتماعی نیست و در دولتهای نهم و دهم یک بنیان اشتباهی گذاشته شد و سه جانبه گرایی دولت، بخش خصوصی و قشر کارگری در سازمان تامین اجتماعی از بین رفت.
وی افزود: حال بعد از یک سال و نیم تلاش اتاق تجاری، دولت پذیرفته است که سازمان تامین اجتماعی را به صاحبان اصلی اش بازگرداند و شخص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسات مختلف این مساله را اذعان کرده است که امیدواریم تا پیش از روی کار آمدن دولت بعدی، این رویه غیرقانونی از بین برود و مساله تامین اجتماعی حل شود.
رییس اتاق ایران به انتخابات پیش رو اشاره و بیان کرد: طبق معمول همیشه واکنش های منفی برای انتخابات چه در داخل و چه در خارج از کشور شکل می گیرد اما فعالان اقتصادی باید با رویکرد منطقی خود تلاش مجدانه ای برای برگزار شدن پرشور انتخابات داشته باشند هرچند فعالان اقتصادی جزء هیچ گروه یا جناح سیاسی در انتخابات نیستند اما وظیفه دارند شور انتخاباتی را به وجود آورند.
شافعی اضافه کرد: اگر به دنبال رفع درد مردم ضعیف کشور و دغدغه معیشتی آنان هستیم تنها چاره ایجاد توسعه اقتصادی و ارتقای سطح رفاه اجتماعی است و اگر آسیبهای اجتماعی بالا رفته است و مجرمان در زندانها زیاد شده اند ریشه این مشکلات نشات گرفته از مسائل اقتصادیست.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش جمعیت جوان کشور افزود: با اهمیت ترین اصل در افزایش نرخ ازدواج و رشد جمعیت جوان کشور، ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای سطح رفاه جامعه است که بعنوان یک مسئولیت اجتماعی برعهده همه فعالان اقتصادیست.
رییس اتاق ایران با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی باید شفاف کار کنند و از تراکنش های مالی استقبال نمایند اضافه کرد: حجم عظیمی از فرارهای مالیاتی توسط کسانی انجام می گیرد که زیرپله ای و زیرزمینی کار می کنند و بعد بار خودرا بر دوش فعالان اقتصادی دارای فعالیت شفاف می اندازند.
شافعی اضافه کرد: لازم است فعالان اقتصادی از برنامه های سازمان امور مالیاتی حمایت کامل کنند تا فرار مالیاتی صورت نگیرد.منبع:

1400/03/01
10:04:35
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش