معاون استاندار:

كرمانشاه از رتبه اول تورم كشور خارج شد

كرمانشاه از رتبه اول تورم كشور خارج شد به گزارش آنی بازار ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اعلام نمود: گزارش مرکز آمار ایران از نرخ تورم 12 ماهه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰ حاکیست که نرخ تورم استان کرمانشاه با بهبود یک رتبه ای در جایگاه دوم کشور قرار گرفته است.


«بهزاد باباخانی» عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: نرخ تورم استان کرمانشاه در اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ در جایگاه اول کشور قرار داشت که با تاکید استاندار بلافاصله لطمه شناسی دلیلهای افزایش نرخ تورم و موضوع کاهش آن در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان قرار گرفت و جلسات ویژه ای به طور منظم و هفتگی برای کاهش نرخ تورم با پیگیری و تشدید نظارت ها انجام شد.
سرپرست معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: در تحلیل و لطمه شناسی دلیلهای افزایش نرخ تورم مشخص شد که ۱۰ اتحادیه صنفی تورمی بالاتر از میانگین کشوری دارند و بر این اساس نظارت بیشتر بر این اتحادیه ها در اولویت کارهای ستاد تنظیم بازار استان قرار گرفته است.
وی افزود: افزایش نظارت بر بازار تا بهبود جایگاه استان و قرار گرفتن در رتبه های بهتر از میانگین کشور ادامه خواهد داشت.
کرمانشاه کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه داشته است
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، داده های آماری حاکیست استان قم با ۳۷.۵ درصد کمترین و استان کردستان با ۴۶.۲ درصد بیشترین نرخ تورم را در اردیبهشت ماه امسال داشتند.
طبق این آمار نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور ۴۱ درصد شد، بطوریکه بیشترین نرخ تورم متعلق به استان کردستان و کمترین آن مربوط به استان قم است.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان هرمزگان با ۳.۹ درصد افزایش و کمترین افزایش نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمانشاه با یک دهم درصد است.
هم چنین بیشترین کاهش نرخ تورم ماهانه نیز مربوط به استانهای همدان و اردبیل با سه دهم درصد کاهش است.
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۴۶.۹ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (۵۵.۷ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۴۱.۶ درصد) است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/03/09
20:54:01
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش