معاون سازمان امور مالیاتی اعلام كرد

عدم ثبت نام در سامانه املاك به منزله خالی بودن ملك است

عدم ثبت نام در سامانه املاك به منزله خالی بودن ملك است به گزارش آنی بازار معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: مردم به جهت اینکه گرفتار مشکل نشوند، باید در سامانه املاک و اسکان مشخصات ملک خویش را وارد کنند، در غیراین صورت این املاک بعنوان خالی از سکنه تعریف و به سازمان اعلام خواهد شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، محمود علیزاده با تاکید بر ضرورت طراحی زیرساخت های لازم برای دریافت مالیات از خانه های خالی اظهار داشت: به جهت اینکه مشخص شود یک فرد طی یک سال چند واحد مسکونی و زمین معامله کرده باید زیرساخت هایی را فراهم نمود.
وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، قانون پایانه فروشگاهی را یکی از زیرساخت های مالیات بر عایدی سرمایه عنوان نمود و اضافه کرد: با اجرای این قانون میتوان معاملات کلیه افراد در حوزه حوزه مسکن و طلا و سکه و ارز را تشخیص داد.

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور اظهارکرد: نسبت به هر ملک و زمینی که با اجرایی شدن این قانون، خریده شده باشد و بعد به فروش رفته باشد مبادرت به دریافت مالیات می نماییم و خانه هایی که پیش از طراحی این قانون خریده شده باشند مشمول این مورد نمی گردد.

علیزاده خاطرنشان کرد: کسانی هم که چند واحد مسکونی خریداری نموده و آنها را اجاره داده باشد، مشمول قانون مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه نخواهند شد.

وی با اشاره به اینکه برخورد این طرح ها صرفا به بخش سوداگری است، اظهار داشت: برخورد این نوع مالیات به کسانی است که زیر یک سال مبادرت به خرید و فروش می کنند که البته هنوز مکانیزم و زیرساخت های جزئی برای این کار طراحی نشده است.

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی تأکیدکرد: مردم به جهت اینکه گرفتار مشکلی نشوند باید وارد این سامانه شوند و مشخصات ملک خود و کد پستی را وارد کنند در غیراین صورت این املاک بعنوان خالی از سکنه و کاربر تعریف و به سازمان اعلام خواهد شد البته این افراد می توانند با عرضه مدارک و مستندات خود به اداره مالیات وضعیت خویش را مشخص کنند.

منبع:

1400/03/18
14:07:48
5.0 / 5
214
تگهای خبر: ارز , خرید , خریدار , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش