وام سهام عدالت چقدر است؟

وام سهام عدالت چقدر است؟ مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی توضیحاتی را درمورد مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت ارائه نمود.


سمیه محمدی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر این که روند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به مشمولان این سهام همچنان ادامه دارد، اظهار نمود: تا کنون نزدیک به ۱۰۰ هزار درخواست از طرف دو بانک ملی و تجارت برای دریافت کارت اعتباری به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال شده است. البته ممکنست درخواست هایی که به بانک ها ارسال شده است بیشتر باشد اما بانک ها فقط درخواست افراد واجد شرایط را به شرکت ارسال میکنند.
وی افزود: اگر درخواست ها در روز کاری ارسال شود، کارهای مربوطه در شرکت انجام شده و باردیگر به بانک ارجاع داده می شود و بانک باید مابقی امور را انجام دهد. بعد از آن افراد می توانند از طرقی که بانک ها اعلام نموده اند، از کارت اعتباری استفاده کنند. البته به غیر از بانک تجارت و ملی با ۱۴ بانک برای این منظور تفاهم نامه امضا شده است و بانک ها به شدت پیگیری این جریان هستند.
مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی درمورد مبلغ کارت اعتباری نیز توضیح داد: مبلغ معلوم نیست. درواقع متقاضیان ۵۰ درصد ارزش قابل معامله سهام عدالت را وام دریافت می کنند. به عبارت دیگر ۶۰ درصد سهام عدالت قابل معامله است و متقاضیان ۵۰ درصد از این ۶۰ درصد را وام دریافت می کنند. مبلغ آن نیز باتوجه به شرایط بازار و روند صعودی یا نزولی بازار، متغیر و افزایشی و کاهشی است. این پروسه برای سهام داران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت صدق می کند.
بگفته محمدی، مشمولان می توانند با مراحعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه میزان دارایی خودرا ببینند.
بر طبق این گزارش، امکان دریافت وام سهام عدالت برای مشمولان از اواسط زمستان سال قبل فراهم گشته است و سهام داران می توانند با مراجعه به دو بانک تجارت و ملی این وام را که فیزیکی و نقدی نیست را دریافت نمایند و اگر طی یک ماه مبلغ توسط فرد بازگردانده نشد، در اقساط ۳۶ ماهه باید تسویه شود.1400/03/22
21:42:11
5.0 / 5
212
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش