سپتیك تانك پلی اتیلن

سپتیك تانك پلی اتیلن سیستم های سپتیك تانك نوعی تاسیسات فاضلاب در محل ساده (OSSF) است. می توان از آنها در مناطقی كه به سیستم فاضلاب متصل نیستند مانند مناطق روستایی استفاده كرد.


سپتیک تانک ها از جنس های بتنی ، پلی اتیلن و فایبرگلاس می باشند کار سپتیک تانک تصفیه میکروبی فاضلاب به کمک فرایندهای ته نشینی T شناورسازی و بیولوژیکی روی آن می باشد و همچنین جلوگیری از کور شدن سوراخ های چاه های جذبی که پذیرنده فاضلاب هستند. سپتیک تانک پلی اتیلن را می توان همراه با سایر تجهیزات و واحدهای مورد نظر تصفیه در محل مانند بیوفیلترها یا سیستم های هوازی مانند هوادهی عمقی یا سطحی استفاده کرد.

 

نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

در نهایت آبی که مواد آن ته نشین شده از سپتیک تانک خارج میشود اگر زمین قابلیت نفوذ پذیری زیادی داشته باشد کانالی به عمق ۴۵ سانت تا ۵۰ سانت حفر کرده و پس از آن در آن تخلیه می شود و به داخل زمین می رود اگر قابلیت نفوذ کم‌باشد چاهی در کنار آن حفر کرده و پساب در آن تخلیه می شود و اگر قابلیت نفوذ خیلی کم باشد و یا درکنار رودخانه یا دریا قرار گرفته باشد می بایست از صافی شنی جهت تصفیه پساب بعد از خروجی استفاده گردد.

سیستم های سپتیک تانک نوعی تاسیسات فاضلاب در محل ساده (OSSF) است. می توان از آنها در مناطقی که به سیستم فاضلاب متصل نیستند مانند مناطق روستایی استفاده کرد. پساب مایع تصفیه شده معمولاً در یک قسمت تخلیه می شود ، که این امر تصفیه بیشتری را فراهم می کند. وگرنه ، آلودگی آب های زیرزمینی ممکن است رخ دهد و می تواند یک مشکل باشد.

بهترین گزینه برای فرآیند تصفیه فاضلاب در مجتمع های مسکونی و تجاری ، هتل های و مجتمع های موقت و بین راهی ، خودروهای کمپ و ون های مسافری ، کلبه ها ، ساختمان و کانکس ها قابل حمل ، استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن است.

برای اطلاع از قیمت سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن و دریافت مشاوره خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن: ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰

ساختار داخلی سپتیک پلی اتیلن

 مخزن سپتیک تانک از جنس پلی اتیلن ساخته شده است که اجزای تشکیل دهنده انها به شرح زیر است 

فلنچ ورودی فلنج یا همان لوله ورودی به سپتیک تانک است و می توان به عنوان اصلی ترین قسمت سپتیک از آن نام برد.

دیواره جدا کننده داخلیاین دیواره داخلی برای جلوگیری و ممانعت از ورود چربی های شناور معلق و لجن های موجود در آب ورودی ، به مخزن زلال ساز ( مخزن دوم سپتیک ) ایجاد می شود.

مخزن اولیه : مخزن اولیه در سپتیک با یک بافل از قسمت دوم مخزن جدا می شود . در این قسمت ما بیشتری فعالیت را داریم و بالاترین حجم از سپتیک تانک پلی اتیلن در این قسمت مشاده می شود. چیزی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از حجم کل مخزن سپتیک در این قسمت است.

مخزن زلال ساز ( مخزن دوم) : استفاده از این مخزن دوم برای ذخیره کردن و نگهداری آب تصفیه شده و بدون حضور فاضلاب و لجن شناور است . در اینجا حدود ۲۵ تا ۳۵  درصد از حجم مخزن سپتیک تانک دیده می شود.

لوله تهویه هوا:  استفاده از این قسمت برای ایجاد یک فضای خالی جهت انتقال هوا و سایر گازهای موجود در فرایندهای بی هوازی و جداسازی فاضلاب به بیرون از مخزن در نظر گرفته شده است. هوای ایجاد شده در این محل شامل گاز متان و سولفید هیدروژن هستند که باید از مخزن به بیرون منتقل شوند.

فلنج خروج فاضلاب:  پساب و فاضلاب نهایی با استفاده از بافل و فلنج به بیرون از سپتیک منتقل می شود.

 

 

مزایای سپتیک پلی اتیلن

  • نصب سریع و آسان
  • با دوام در برابر رطویت
  • مقاوم در برابر تاثیر مواد شیمیایی
  • مقاوم در برابر تاثیر گازهای موجود در فاضلاب
  • مقاوم در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون
  • مقاوم در برابر زنگ خوردگی اسیدی و بازی

برای اطلاع از قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن و دریافت مشاوره خرید با کارشناسان زلال آب پارتاک تماس بگیرید

تلفن: ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰

1400/03/23
21:53:33
5.0 / 5
358
تگهای خبر: رپورتاژ , تجاری , خودرو , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش