در سال گذشته

بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد اوراق بدهی منتشر گردید

بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد اوراق بدهی منتشر گردید آنی بازار: برمبنای آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی بالا رفته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است به شکلی که از 225 هزار و 100 میلیارد تومان اوراق پخش شده، 183 هزار و 300 میلیارد تومان آن اوراق بدهی دولتی است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، اطلاعات وضعیت فروش اوراق مالی اسلامی تا آخر سال گذشته از طرف بانک مرکزی منتشر گردید که مجموع اوراق بدهی انتشار یافته در آن سال، ۲۲۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که با افزایش ۱۱۳.۷ درصدی روبه رو شده است.
بر طبق این گزارش، در این بازه زمانی اوراق بدهی دولتی ۱۰۷.۹ درصد رشد را در آخر سال نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه نمود که البته در بخش اسناد خزانه اسلامی، اوراق سلف موازی استاندارد و اوراق منفعت درصد تغییرات منفی بوده است.

از بهمن ماه تا آخر سال گذشته، سهم اوراق بدهی دولتی از میزان کل اوراق مالی اسلامی، ۱۸۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است که این مورد در بهمن ماه ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد و در اسفند ماه نیز ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به ثبت رسید.

همین طور در طول این مدت ۴۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی انتشار یافته که در مقایسه با سال قبل ۸.۵ درصد کاهش یافته است و اوراق مرابحه نیز در آخر سال رقم ۱۳۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ثبت گردید که این آمار نشان میدهد که اوراق منفعت کاهش ۷۹.۲ درصدی نسبت به زمان مشابه داشته است.
در این گزارش، رقم اوراق بدهی شهرداری نیز انتشار یافته که با ۴۵.۱ درصد کاهش روبه رو شده است. این میزان تا آخر سال گذشته، ۵.۵ هزار میلیارد تومان است در صورتیکه در آخر سال ۹۸، رقم ۱۰۱ را ثبت نمود.
همین طور انتشار اوراق بدهی شرکتی با ۴۱۱.۳ درصد رشد به رقم ۳۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در آخر سال ۹۹ رسید.
منبع:

1400/03/27
11:06:29
5.0 / 5
299
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش