در دومین ماه سال

تعداد و ارزش چك های برگشتی زیاد شد

تعداد و ارزش چك های برگشتی زیاد شد به گزارش آنی بازار آمار بانک مرکزی درباره چک های برگشتی در دومین ماه سال جاری نشان می دهد که در این ماه ۶۷۰ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ معادل ۱۷.۸ و  ۴۶.۳ درصد افزایش داشته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، تازه ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر نموده است، نشان داده است که در اردیبهشت سالجاری حدود ۷.۵ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ۱۹۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مبادله شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۷.۶ و ۳۱.۳ درصد افزایش پیدا کرده است.
از طرفی، بیشتر از ۶.۸ میلیون فقره با ارزش ۱۷۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از چک های مبادله ای وصول شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۶.۷ و ۲۹.۵ درصد افزایش دارد.
در کنار چک های وصولی بالغ بر ۶۷۰ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی به ترتیب با ۱۷.۸ و ۴۶.۳ درصد افزایش داشته است.
همینطور در این زمان، در استان تهران حدود ۲.۲ میلیون فقره چک با ارزشی بیشتر از ۹۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که مبین صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است.
چک های وصول شده در تهران ۲ میلیون فقره به ارزشی حدود ۸۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و چک های برگشتی معادل ۱۸۲ هزار فقره به ارزشی بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان گزارش شده است.

میزان چک های برگشتی به تفکیک علل
علاوه بر این، در اردیبهشت ماه کل کشور بیشتر از ۶۴۸ هـزار فقـره چـک بـه ارزشی بیشتر از ۲۲ هـزار و ۳۰۰ میلیـارد تومان به علل کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده است که از نظر تعداد و ارزش ۹۶.۷ و ۹۶.۲ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
از طرفی، در استان تهران حدود ۱۷۴ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به علل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۵.۷ درصد و از نظر مبلغ ۹۵.۳ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
منبع:

1400/03/28
20:41:37
5.0 / 5
424
تگهای خبر: ارز , ارزش , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش